07.12.2017. 13:20

“Quinnipiac University” (5-3) izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, trešdienas vakarā savā laukumā apspēlējot “Providence” (6-4) ar 62:36 (17:8, 17:10, 19:9, 9:9). “Bobcats” nevienā ceturtdaļā neatļāva pretiniecēm gūt vairāk par 10 punktiem.

Trešā gada studente Paula Strautmane 28 minūtēs izcēlās ar 15 punktiem (2p 6/10, 3p 1/2), divām izcīnītām bumbām aizsardzībā, piecām rezultatīvām piespēlēm, vienu kļūdu, piecām pārķertām bumbām un divām personiskajām piezīmēm.

Strautmane atkārtoja karjeras labāko sasniegumu, pārķerot piecas bumbas. Tagad viņas rēķinā “Bobcats” rindās ir 99 pārķertas bumbas – tikai par divām mazāk nekā Arinai Makklurai (101).

MAAC akadēmiskā piecinieka dalībniece pēdējās piecās spēlēs vidēji guvusi 12,2 punktus, izcīnījusi 3,6 atlēkušās bumbas, izdarījusi 3,4 rezultatīvas piespēles un pārķērusi 2,0 bumbas. Strautmane šosezon astoņās spēlēs realizējusi 47,1% metienu no spēles, tai skaitā 40% tālmetienu.

Sezonas līdz šim rezultatīvākā spēlē Strautmanei bija 28. novembrī, kad “Quinnipiac” savā laukumā uzvarēja “Atlantic 10” konferences pašreizējo čempioni “Dayton” ar 72:66 (17:11, 12:14, 20:12, 23:29). Latvietei 32 minūtēs 16 punkti (2p 4/9, 3p 2/2, 1p 2/4), četras atlēkušās un divas pārķertas bumbas, trīs piespēles, kā arī trīs bloķēti metieni.

“Syracuse” (9-0) savā laukumā sagrāva “Colgate” (4-5) ar 79:39 (27:10, 24:6, 16:11, 12:12). Kventina Hilsmena trenētā komanda pirmajā ceturtdaļā ieguva 17 punktu pārsvaru, bet nākamajās desmit minūtēs nospēlēja vēl pārliecinošāk, atpūtā ejot ar plus trīsdesmit pieci – 51:16.

Digna Strautmane 24 minūtēs guva 11 punktus (2p 4/7, 3p 1/3), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja četrus metienus un saņēma divas personiskās piezīmes.

Pirmā gada studente deviņās spēlēs vidēji 25,1 minūtē sasniegusi labākos rādītājus cīņā par atlēkušajām bumbām (8.2, tai skaitā uzbrukumā 3.1) un metienu bloķēšanā (23 bloķēti metieni, vidēji 2.6 spēlē). Strautmane vidēji guvusi 7,6 punktus un realizējusi 37,5% metienu no spēles.

Balsis saņēma: Arizona State 41, Iowa 26, New Mexico 26, Marquette 13, Syracuse 12, Oklahoma State 8, DePaul 7, Southern California 7, Oklahoma 6, South Dakota State 4.

Pirmdien, 4. decembrī, pirmo reizi sezonā tika publicēts RPI jeb “Rating Percentage Index”, kurā komandu bilances tiek samērotas ar kalendāra spēku (strength of schedule jeb SOS). RPI sastāv no komandas uzvaru procenta (25%), pretinieku uzvaru procenta (50%) un pretinieku pretinieku procenta (25%). Pēdējie divi rādītāji tiek izmantoti, nosakot kalendāra spēku. SOS veido 75% RPI.

“Quinnipiac” sezonas pirmajās trīs spēlēs tikās ar elites komandām un, lai gan piedzīvoja trīs zaudējumus, ieguva labvēlīgu RPI vērtējumu, sasniedzot 14. pozīciju. Kitija Laksa un “South Florida” šajā rangā ir 15. vietā, bet “Syracuse” noslēdz pirmo divdesmitnieku.

BOBCATS WIN: 5 IN A ROW. QU 62 Providence 36QU Scoring leaders: Strautmane - 15Herd- 10Fay- 9 Fabbri - 7 pic.twitter.com/EDP1dJ2iSw

— QU Women's Basketball (@QU_WBB) December 7, 2017

1st Half highlights: scoring led by Strautmane, Herd and Fey #MAACHoops pic.twitter.com/arMTc8nc3s

Go amazing SU Women! Digna Strautmane is on the move. @CuseWBB pic.twitter.com/U6rHIhLHog