13.05.2014. 15:35

, LSM.LV - Sports

Masaļskis spēlēja valstsvienības pirmajā cīņā pret Somiju, kurā tika izcīnīta uzvara ar 3:2, bet otrajā spēlē pret Vāciju vārtus sargāja Kristers Gudļevskis. Izlases treneris Teds Nolans iepriekš paskaidroja, ka čempionāta pirmajās spēlēs nolemts veikt vārtsargu rotāciju, jau turnīra gaitā izvēloties labāko.

Spēlei pret Kazahstānu netiks pieteikti aizsargs Jānis Jaks un uzbrucējs Koba Jass. Uz ledus pēc vienas spēles izlaišanas atkal būs Štāls, kuram spēle ar Somiju pēc pretinieka grūdiena beidzās jau pirmajā periodā. Plānots, ka Štāls laukumā dosies vienā maiņā ar Zemgu Girgensonu un Miku Indraši. Kā 13. uzbrucējs spēlei tiks pieteikts Armands Bērziņš.

Spēles sākums paredzēts plkst. 20.45. Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei līdz 20.maijam vēl būs jātiekas ar ASV, Krievijas, Baltkrievijas un Šveices valstsvienībām. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase Minskā startēja ar vēsturisku panākumu, jo sestdien pieveica Somiju (3:2) un pirmo reizi 18 pasaules čempionātos elites divīzijā uzvarēja pirmajā spēlē. Turklāt pirmo reizi tika pieveikta Somija. Savukārt turpinājumā svētdien Latvijas hokejisti spraigā cīņā piekāpās Vācijas izlasei (2:3).

Ar divās spēlēs gūtiem trim punktiem Latvijas izlase ir 5.vietā astoņu komandu grupā un par diviem punktiem apsteidz tuvākos sekotājus Kazahstānas hokejistus. Līdz šim vienīgo punktu Kazahstāna nopelnīja par zaudējumu pēcspēles metienos Vācijai (1:2), bet otrā līdz šim aizvadītajā spēlē zaudēja Baltkrievijai (1:4).