07.10.2015. 20:54
Latvijas speciālists Artis Ābols trešdien izcīnīja pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Toljati "Lada" galvenā trenera amatā, kamēr viņa vadītās komandas pieredzējušais latviešu vārtsargs Edgars Masaļskis aizvadīja "sauso" spēli. "Lada" trešdien savā laukumā ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Podoļskas "Vitjaz" vienību.

Vienīgos vārtus šī mača 31.minūtē guva Dmitrijs Vorobjevs. Tikmēr Masaļskis laukumā pavadīja visu spēli, atvairot katru no "Vitjaz" 17 metieniem. Pateicoties uzvarai, "Lada" komanda pārtraukusi desmit zaudējumu sēriju.

Jau vēstīts, ka Latvijas aizsargs Artūrs Kulda trešdien ar zaudējumu debitēja Somijas kluba Helsinku "Jokerit" rindās.

Kuldas "Jokerit" pirmajā mačā izbraukumā ar 3:5 (0:1, 1:4, 2:0) piekāpās Čeļabinskas "Traktor".

Mača rezultātu 15.minūtē atklāja Semjons Kokujovs, taču otrās trešdaļas pirmo sešu minūšu laikā "Traktor" bija izvirzījušies vadībā jau ar 4:0. Tiesa, 29.minūtē "Jokerit" vienus vārtus atguva, kad izcēlās dāņu uzbrucējs Pēters Regins, bet otrā perioda izskaņā Andrejs Popovs atjaunoja Čeļabinskas vienībai četru vārtu pārsvaru.

Helsinku klubs pamanījās noslēdzošajā trešdaļā atgūt divus vārtus, taču jau tobrīd cīņas liktenis bija izšķirts.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 39 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot, taču izpildot trīs spēka paņēmienus.

Latvijas aizsargs "Jokerit" komandai pievienojās iepriekšējā nedēļā. Jūlija sākumā KHL klubs Ufas "Salavat Julajev" negaidīti pārtrauca līgumsaistības ar Kuldu. Šajā komandā viņš bija aizvadījis iepriekšējās divas sezonas. Līdz ar to sezonu 27 gadus vecais Kulda sāka bez komandas, turpinot trenēties Rīgā.

Šobrīd KHL Rietumu konferences kopvērtējumā tā ar 31 punktu 16 spēlēs atrodama otrajā pozīcijā, par sešiem punktiem atpaliekot no līderes Maskavas CSKA.

Tikmēr "Lada" ar 18 spēlēs izcīnītiem 12 punktiem ir vājākā komanda līgā, ieņemot pēdējo, 14.vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.