17.07.2015. 13:28

, LSM.LV - Sports

Latvijas tenisists bija pārliecinoši pārāks pirmajā setā, nospēlējot stabilāk, savukārt madagaskarietis daudz kļūdījās. Turpretim, tuvojoties otrā seta beigām, Rasolondrazana sāka spēlēt pārliecinošāk un cīņas gaita izlīdzinājās. Trešajā setā jau Mārtiņš Podžus nonāca iedzinējos, taču ar punktu pretinieka servē spēja panākt neizšķirtu 5-5. Arī taibreiks risinājās spraigi, tomēr uzvaras punktu guva mājinieks.

Otrajā vienspēlē piektdien Miķeļa Lībieša pretinieks būs Antso Rakotondramanga, sestdien tenisita seguma laukumā paredzēta paredzēta dubultspēle, bet svētdien Liepājas tenisa sporta skolas kortos risināsies vēl divas vienspēles. Latvija un Madagaskaras mača zaudētāji izkritīs uz zonas III grupu.

Mārtiņš Podžus pēc uzvaras Latvijas Televīzijā vainoja pats sevi, ka pēc pārliecinošā sākuma spēles otrā puse izvērtās sarežģīta. "Pats atlaidos, un arī pretinieks sāka labāk spēlēt. Vajadzēja salauzt līdz galam, bet tas neizdevās," viņš teica.

Par svarīgu uzvaras atslēgu Mārtiņš Podžus nosauca ātrumu, jo pretinieks bieži nepaspēja tikt līdzi bumbai. Uzvarētājs arī priecājās, ka labi nospēlēja svarīgajās otrā un trešā seta beigās.

Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks iepriekš piesardzīgi prognozēja gaidāmo cīņas gaitu, sakot, ka nevajadzētu gaidīt mājinieku uzvaru ar nomācošu pārsvaru. Madagaskariešus Lejnieks raksturoja kā Francijā spēlējošus un dzīvojošus gana augsta līmeņa sportistus, kas spēj pretiniekiem sagādāt daudz problēmu.

Mājiniekiem sastāvā ir iekļauti brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, kuri Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šonedēļ ieņem attiecīgi 442. un 742.vietu, kā arī Miķelis Lībietis (1892.) un Mikus Losbergs. Savainojuma dēļ nevar spēlēt Artūrs Lazdiņš, bet Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis gatavojas ATP sezonas turpinājumam.

Savukārt Madagaskarai ir divi spēlētāji, kas klasificēti pasaules rangā, - Lofo Ramiaramanans (1695.) un Antso Rakotondramanga (2018.). Taču Ramiaramananu Madagaskaras pieteikumā aizstāja Žans Žaks Rakotohasi. Komandā ir arī rangā neklasificētie Tonijs Radžaobelina un Rasolondrazana.