16.01.2016. 21:45
Pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs atrodas līderpozīcijā pēc Pārksitijas trasē ASV notiekošā Pasaules kausa izcīņas sezonas piektā posma pirmā brauciena, bet viņa vecākais brālis Tomass Dukurs pagaidām atrodams piektajā vietā.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Sezonas galvenais favorīts M.Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 48,99 sekundēs un pēc tā par 0,16 sekundēm apsteidz dienvidkorejieti Junu Sunbinu. Savukārt trešo vietu ieņem Aksels Jungks no Vācijas, kurš atpaliek par 0,44 sekundēm.

Tikmēr T.Dukurs brālim zaudē 0,56 sekundes.

Otrā brauciena sākums paredzēts plkst.23.15 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

M.Dukurs uzvarējis visos četros šosezon aizvadītajos posmos. Pirmie trīs risinājās Vācijas trasēs Altenbergā, Vinterbergā un Kēnigzē, bet ceturtais pirms nedēļas bija citā ASV trasē Leikpleisidā.

Tikmēr T.Dukurs Leikpleisidā šosezon pirmoreiz kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu, tomēr stabilais sniegums beidzot ļāvis iekļūt arī kopvērtējuma trijniekā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc četriem posmiem M.Dukurs ar 900 punktiem ir stabils līderis, viņam ar 770 punktiem seko Jungks, bet T.Dukurs ticis pie 752 punktiem.

Pēc pirmajiem trim etapiem otrais bija olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, tomēr viņš uz Ziemeļameriku nav devies.

Pasaules labākais skeletonists M.Dukurs kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju jau sešas sezonas pēc kārtas. Pagājušajā sezonā viņš uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, bet pārējās divas reizes palika otrais. Tāpat viņš trešo reizi karjerā triumfēja pasaules čempionātā.

M.Dukurs uzvarējis pēdējos sešos Eiropas čempionātos.

Jau ziņots, ka M.Dukuru decembrī apbalvoja kā 2015.gada Latvijas labāko sportistu. Viņš šo balvu saņēma trešo gadu pēc kārtas un piekto reizi kopumā.

Tikmēr T.Dukurs pērnajā sezonā pirmajos trijos posmos bija otrais aiz sava jaunākā brāļa, bet atlikušajos piecos posmos tikai reizi tika pirmajā trijniekā. Tomēr Pasaules kausa kopvērtējumā viņš trešo reizi pēc kārtas guva otro vietu.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Ziemeļamerikā - Kanādas trasē Vistlerā. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet pasaules čempionāts risināsies Austrijas trasē Īglsā.Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties