06.03.2015. 17:49
Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs piektdien Vācijas

Pēc piektdien izcili veiktā trešā brauciena (vēl viens trases rekords) Martins pārsvaru pār tuvāko sekotāju Aleksandru Tretjakovu no Krievijas palielināja līdz 0,45 sekundēm, bet Tomass, kurš no jaunākā brāļa atpalika 1,1 sekundi, saglabāja ļoti stabilu 3.vietu.

Pēdējā braucienā latvieši pārliecinoši saglabāja savas pozīcijas sezonas svarīgākajās sacensībās, bet sudraba godalga šoreiz krievam Tretjakovam.

Kļuvis zināms, ka pēc sacensībām M.Dukurs dosies uz slimnīcu, jo ir aizdomas par auss iekaisumu, sportists jutis sāpes. Sacensībās latvietis startējis, iepriekš lietojot no Vācijas komandas aizlienētos ausu pilienus.

Kā ziņots, Martins un Tomass ieņēma attiecīgi pirmo un trešo vietu pēc ceturtdien aizvadītās pasaules čempionāta pirmās dienas, kaut otrajā braucienā M.Dukurs pieļāva kļūdu startā, izlecot no nekvalitatīvās starta "gropes".

Pēc sacensībām abi Latvijas pārstāvji medijiem atklāja, ka ir neapmierināti ar Vinterbergas trases starta "gropi", lai gan organizatori esot solījuši, ka to iztīrīs.

Šajā sezonā M.Dukurs ar 1770 punktiem triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā, bet viņa brālis Tomass ieguva 1526 punktus, kas deva viņam otro vietu. Tikmēr trešo vietu šosezon ieguva vācietis Aksels Jungks, kurš tika pie 1408 punktiem.

Pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs šosezon uzvarēja sešos no astoņiem aizvadītajiem posmiem un jau pirms noslēdzošā posma bija garantējis sev iespēju Pasaules kausa sezonu sesto reizi noslēgt pirmajā vietā.

Šosezon M.Dukurs posmos Leikplesidā (ASV), Kalgari (Kanāda) un Altenbergā (Vācija) izcīnīja uzvaru, kamēr ikreiz uzreiz aiz viņa bija T.Dukurs, bet pēc tam Kēnigzē (Vācija) M.Dukurs palika otrais un pārtrauca uzvaru sēriju, kamēr T.Dukurs bija vien astotais. Vēlāk posmā Sanktmoricā (Šveice) M.Dukurs atgriezās uz uzvaru takas, ko turpina joprojām, bet T.Dukurs ierindojās piektajā vietā. Laplaņā T.Dukurs bija trešais, Īglsā - astotais, bet noslēdzošajā posmā Sočos palika ceturtais.

Kopumā, skaitot arī iepriekšējo sezonu, Dukuri līdz sacensībām Kēnigzē bija izcīnījuši četras dubultuzvaras pēc kārtas, bet M.Dukurs nepārspēts bija palicis astoņās Pasaules kausa sacensībās pēc kārtas.

M.Dukurs pērnā gada izskaņā tika nosaukts par Latvijas 2014.gada labāko sportistu.

M.Dukurs par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis pēdējās sešās sezonās pēc kārtas, bet iepriekšējās divās otrajā vietā aiz viņa palicis T.Dukurs, kurš vēl sezonu pirms tam bija trešais. Tāpat M.Dukurs uzvarējis pēdējos sešos Eiropas čempionātos pēc kārtas. M.Dukurs ir arī divkārtējs pasaules čempions, triumfējot 2011. un 2012.gadā, bet 2013.gadā viņš ieguva sudraba medaļu.

Tikmēr Tomass Dukurs līdz šim pasaules čempionātos pie medaļām nav ticis, augstāko panākumu sasniedzot 2012.gadā, kad guva piekto vietu.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa izcīņas posmiem, tajā skaitā pēdējos piecos pēc kārtas, bet T.Dukurs septiņas reizes ierindojās labāko trijniekā. Soču olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet T.Dukurs bija ceturtais, atkārtojot rezultātus, kādus četrus gadus pirms tam sasniedza arī Vankūveras Olimpiādē.