17.01.2016. 00:04
Pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs Pārksitijas trasē ASV notiekošā Pasaules kausa izcīņas sezonas piektajā posmā izcīnīja uzvaru, bet viņa vecākais brālis Tomass Dukurs finišēja sestajā vietā vietā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Martins Dukurs guva piekto uzvaru piecos sezonas etapos, bet Tomass Dukurs atkrita uz ceturto vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sezonas galvenais favorīts M.Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 48,99 sekundēs un pēc tā par 0,16 sekundēm apsteidza dienvidkorejieti Junu Sunbinu. Savukārt otrajā braucienā viņš savu pārsvaru palielināja vēl par 0,22 sekundēm un summā Dienvidkorejas sportistu apsteidza par 0,38 sekundēm.

Tikmēr trešo vietu guva Aksels Jungks no Vācijas, kurš atpalika par 0,70 sekundēm.

Savukārt T.Dukurs pēc pirmā brauciena bija piektajā pozīcijā, bet otrajā nobraucienā zaudēja vēl vienu vietu un summā brālim piekāpās par 1,10 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem M.Dukurs ticis pie 1125 punktiem, viņam ar 970 punktiem seko Jungks, uz trešo vietu ar 940 punktiem pakāpies Dienvidkorejas sportists, bet T.Dukurs ticis pie 928 punktiem, kas dod ceturto pozīciju.

M.Dukurs uzvarējis visos piecos šosezon aizvadītajos posmos. Pirmie trīs risinājās Vācijas trasēs Altenbergā, Vinterbergā un Kēnigzē, bet ceturtais pirms nedēļas bija citā ASV trasē Leikpleisidā.

Tikmēr T.Dukurs Leikpleisidā šosezon pirmoreiz kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu, bet kopumā rāda stabilu sniegumu.

Pēc pirmajiem trim etapiem otrais bija olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, tomēr viņš uz Ziemeļameriku nav devies.

Pasaules labākais skeletonists M.Dukurs kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju jau sešas sezonas pēc kārtas. Pagājušajā sezonā viņš uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, bet pārējās divas reizes palika otrais. Tāpat viņš trešo reizi karjerā triumfēja pasaules čempionātā.

M.Dukurs uzvarējis pēdējos sešos Eiropas čempionātos.

Jau ziņots, ka M.Dukuru decembrī apbalvoja kā 2015.gada Latvijas labāko sportistu. Viņš šo balvu saņēma trešo gadu pēc kārtas un piekto reizi kopumā.

Tikmēr T.Dukurs pērnajā sezonā pirmajos trijos posmos bija otrais aiz sava jaunākā brāļa, bet atlikušajos piecos posmos tikai reizi tika pirmajā trijniekā. Tomēr Pasaules kausa kopvērtējumā viņš trešo reizi pēc kārtas guva otro vietu.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Ziemeļamerikā - Kanādas trasē Vistlerā. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet pasaules čempionāts risināsies Austrijas trasē Īglsā.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties