25.06.2015. 12:41
Francijas futbola klubs Marseļas "Olympique" savā mājaslapā spēris neierastu soli un publiski kritizējis vienu no komandas līderiem Dimitrī Pajetu, kura pārstāvji, kā vēsta klubs, vēl nesen bija piekrituši spēlētāja palikšanai, taču tagad nekaunīgi forsē pārrunas un draud ar pāriešanu uz Anglijas "West Ham".

Marseļas "Olympique" pēc līguma beigām jau ir zaudējusi tādus svarīgus spēlētājus kā Andrē Ajū, Andrē Pjērs Žiņaks un Žeremijs Morels un, visticamāk, šķirsies arī no Džanelli Imbulā. Lielo pārmaiņu un neskaidrību dēļ joprojām nav pat mazākā mājiena, vai komandu turpinās vadīt galvenais treneris Marselo Bjelsa, kuram jūnijā beigsies līgums. To ir iespējams pagarināt, taču argentīniešu speciālists un fanu mīlulis vēlas tikt skaidrībā, kādas ir kluba ambīcijas. Kā viens no Bjelsas galvenajiem nosacījumiem esot tieši Pajeta palikšana – viņaprāt, uzbrūkošais pussargs var kļūt par jaunā modeļa stūrakmeni.

Arī pats Pajets izteicis vēlmi palikt komandā, jo īpaši, ja to vadīs Bjelsa, taču nu franču mediji ziņo, ka 28 gadus vecais spēlētājs jau praktiski ir pārgājis uz Anglijas Premjerlīgas klubu "West Ham", kas par Francijas čempionāta labāko piespēlētāju gatavs Marseļai maksāt 15 miljonus eiro. Ja vakar tika pieļauts, ka tas ir Marseļas "Olympique" izmisuma solis, jo klubam līdz mēneša beigām obligāti jāpārdod kāds spēlētājs, tad šorīt kluba publiskais uzbrukums spēlētājam un viņa aģentam mudina domāt, ka ne viss ir tik skaidrs.

"Marseļas "Olympique" vēlas darīt zināmu, ka tam nav absolūti nekādas vēlmes pārdot Dimitrī Pajetu," teikts kluba oficiālajā paziņojumā. "Jūnija sākumā tika panākta vienošanās ar Dimitrī un viņa aģentu, kas paredzēja, ka pussargs atstrādās līgumā atlikušos divus gadus. Taču 22. jūnijā Dimitrī aģents pieprasīja jaunu tikšanos ar kluba prezidentu Vensānu Labrunu.

Šīs tikšanās laikā viņš paziņoja, ka viņš un spēlētājs ir uzsākuši sarunas ar "West Ham", sakot, ka angļu klubs ir piedāvājis sešu gadu [5+1] līgumu un kopumā 30 miljonus eiro šajā laika posmā. Tādēļ aģents pieprasīja milzīgu un tūlītēju līguma detaļu pārskatīšanu, lai Pajets varētu palikt Marseļā. Nespējot izpildīt prasības, Marseļas "Olympique" ar prezidenta starpniecību vispirms izteica izbrīnu, ka pārrunas ar citu klubu ir uzsāktas bez OM brīdināšanas.

Pēc tam klubs noraidīja pārgalvīgās Pajeta aģenta prasības, paskaidrojot, ka ar viņu bija vienošanās par saprātīgu līguma detaļu pārskatīšanu, taču tikai jūlija vidū – pēc tam, kad klubs būs izpildījis saistības pret Valsts vadības kontroles direktorātu [kas licis Marseļai līdz mēneša beigām pārdot vismaz vienu spēlētāju – A.S.]. Spēlētāja aģents, noraidot šo datumu, pieprasīja ātru atbildi, sakot, ka citādi priekšroka tiks dota angļu variantam.

Pārsteigts par ultimātu, Marseļas kluba prezidents pēc pārdomām izlēma pozitīvi atbildēt angļu puses piedāvājumam, kas tika saņemts tajā pašā laikā, kad spēlētājam tika ieteikts uzņemties atbildību:palikt klubā, kuru viņš sakās mīlam, un gaidīt līdz jūlija vidum, lai ar prezidentu pārrunātu līguma detaļas, vai izvēlēties zelta tiltu, ko piedāvā "West Ham".

Marseļas "Olympique", saprotams, vēlas, lai Dimitrī nākamsezon paliktu Marseļā."

Iepriekš kā galvenais kandidāts uz pārdošanu jūnijā tika izskatīts centra pussargs Imbulā, par kuru Milānas "Inter" bija gatavs likt galdā 18 miljonus eiro. Itālijas kluba interese nav noplakusi, taču parādījies jauns darījuma variants, kas varētu tikai vēl vairāk saniknot jau tā dusmīgos kluba fanus. Proti, "Olympique" un "Inter" esot tuvu tam, lai vienotos par īres darījumu ar obligātu izpirkuma maksu pēc sezonas beigām. Tuvu tam, lai vienotos par darījumu, kas ne ļaus klubam iekasēt naudu un palielināt vasaras transfēru budžetu, ne arī paturēt ļoti svarīgu spēlētāju.

Iepriekš pārstāvējis "Nantes", "St.-Etienne" un "Lille", Pajets Marseļas "Olympique" pievienojās pirms diviem gadiem, kad Marseļas klubs viņu iegādājās par 10+1,2 miljoniem eiro. Aizvadītajā sezonā Pajets Francijas čempionātā piedalījās 36 spēlēs, guva septiņus vārtus un izdarīja 16 rezultatīvas piespēles. Pajets pārliecinoši kļuva par līgas labāko piespēlētāju, ievērojami apsteidzot tuvākos sāncenšus Havjeru Pastori (10), Nabilu Fekiru (9) un Janiku Fereiru-Karasko (9).

Izmantotie resursi:https://www.om.net/actualites/18069...Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties