11.11.2017. 22:08

C grupā šodien izšķīrās finālturnīra ceļazīmes liktenis - grupas līdere Maroka izbraukumā tikās ar vicelīderi Kotdivuāru, kas atpalika tikai par vienu punktu. Abu komandu pirmā tikšanās Marakešā pagājušā gada novembrī beidzās bez vārtu guvumiem. Šodien tādi bija, taču tikai vienai komandai.

"Fenerbahce" pussargam Nabilam Diraram un "Juventus" aizsargam Medi Benatijam katram gūstot pa vārtiem ar piecu minūšu atstarpi, Maroka jau pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrajā puslaikā mājinieku labāko iespēju izniekoja "Tottenham" aizsargs Seržs Orjē, un Maroka nosargāja uzvaru, turklāt palika par vienīgo komandu atlases ciklā, kas nevienā no sešiem mačiem neielaida nevienus vārtus - 2:0.

Līdz ar to Maroka triumfēja grupā un nodrošināja ceļazīmi uz finālturnīru, kurā piedalīsies pirmo reizi kopš 1998. gada. Toreiz Francijā Maroka izcīnīja vienu uzvaru, reizi spēlēja neizšķirti un reizi zaudēja, paliekot trešajā vietā A grupā un izslēgšanas turnīram nekvalificējoties.

Savukārt Kotdivuāra finālturnīram nekvalificējās pirmo reizi kopš 2002. gada. Ziloņkaula krasta izlase piedalījās pēdējos trijos pasaules čempionātos, taču grupu turnīru nepārvarēja ne reizi.

Pie vietas finālturnīrā šodien tika arī Tunisija, kam pietika ar neizšķirtu savā laukumā pret Lībiju (0:0), lai nodrošinātu pirmo vietu savā A grupā. Kongo vēl bija iespēja noķert un apsteigt Tunisiju, un savu darbu tā izdarīja - ar 3:1 tika apspēlēta Gvineja. Tomēr Tunisijas zaudējumu Kongo nesagaidīja un palika ārpus finālturnīra dalībnieču pulka.

Tunisija finālturnīram kvalificējās pirmo reizi kopš 2006. gada, bet kopumā šī būs jau piektā reize, kad šīs valsts izlase cīnīsies finālturnīrā. Pārvarēt grupu turnīru tajā gan nav izdevies ne reizi.

Jau iepriekš pie ceļazīmēm uz finālturnīru bija tikušas arī Nigērija, Ēģipte un Senegāla.