15.06.2014. 16:38
Pašreizējais pasaules čempions spānis Marks Markess no «Repsol Honda» vienības svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules motošosejas čempionāta prestižākās «MotoGP» klases septītajā posmā Katalonijā. Līdz ar to Markess pagaidām ir uzvarējis visos šīs sezonas posmos.

Izšķirošā cīņa par uzvaru norisinājās sacīkstes pēdējos divos apļos, kad Markess aizraujošā cīņā apsteidza savu tautieti un komandas biedru Daniju Pedrosu. Noslēdzošajā aplī otro vietu tomēr spēja izraut slavenais itālis Valentīno Rosi no «Movistar Yamaha» komandas, nobīdot Pedrosu uz trešo pozīciju.

Pirmo piecinieku tikmēr noslēdza Rosi komandas biedrs divkārtējais pasaules čempions Horhe Lorenso no Spānijas un vācietis Štefans Bradls no «LCR Honda» komandas.

Čempionāta kopvērtējumā Markess ar maksimāli iespējamajiem 175 punktiem atrodas pārliecinošā līderpozīcijā, par 58 punktiem apsteidzot Rosi, bet vēl par pieciem punktiem mazāk ir Pedrosam.

Zīmīgi, ka klasi zemāk «Moto3» čempionāta posmā svētdien uzvarēja 18 gadus vecais Alekss Markess, kurš ir pašreizējā «MotoGP» čempiona jaunākais brālis.

Aizvadītā gada novembrī Markess kļuva ne tikai par pirmo debitantu, kurš triumfējis pasaules čempionātā, bet arī par jaunāko braucēju kopš 1978.gada, kuram izdevies tikt pie «MotoGP» titula.

Šosezon sportisti sacentīsies 18 posmu garumā. Pēdējais no tiem novembrī notiks Spānijā.

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa