01.09.2014. 07:56
Pašreizējais pasaules čempions spānis Marks Markess no «Repsol Honda» vienības svētdien izcīnīja jau savu vienpadsmito uzvaru pasaules motošosejas čempionāta prestižākajā «MotoGP» šīs sezonas posmos.

Šīs sezonas 12.etapā, kas risinājās Silverstonas trasē, 21 gadu vecais spānis aizvadīja lielisku dueli ar «Movistar Yamaha» komandu pārstāvošo divkārtējo pasaules čempionu Horhi Lorenso, tomēr izcīnīja panākumu.

Pirms tam Markess sestdien bija ticis arī pie desmitā «pole-position» šosezon.

Šoreiz trešais finišēja Lorenso komandas biedrs, motošosejas leģenda Valentīno Rosi no Itālijas, bet viņam sekoja Markesa komandas biedrs Danijs Pedrosa, kurš iepriekšējā etapā pārtrauca pasaules čempiona desmit uzvaru sēriju.

Kā ziņots, iepriekšējā etapā Markesam neizdevās kļūt par pirmo sportistu vēsturē, kurš karaliskās motošoseja klases sezonu iesācis ar 11 uzvarām pēc kārtas. 1968., 1969. un 1970.gadā visos desmit sezonas posmos triumfēja itālis Džakomo Agostīni, kurš tolaik dominēja sporta veidā. Savukārt desmit uzvaras pēc kārtas līdz šim iepriekšējo reizi 1997.gadā izcīnīja leģendārais austrālietis Maikls Dūens.

Savā karjerā aizvadītajos 30 pasaules čempionāta posmos «MotoGP» klasē Markess uzvarējis 17 reizes.

Pēc aizvadītiem 12 pasaules čempionāta posmiem Markess ar 288 punktiem joprojām atrodas pārliecinošā līderpozīcijā. Viņam ar 199 punktiem seko Pedrosa, vēl par desmit punktiem mazāk ir Rosi, bet sezonas sākumu neveiksmīgi aizvadījušais Lorenso ticis pie 157 punktiem.

Aizvadītā gada novembrī Markess kļuva ne tikai par pirmo debitantu, kurš triumfējis pasaules čempionātā, bet arī par jaunāko braucēju kopš 1978.gada, kuram izdevies tikt pie «MotoGP» titula.

Šosezon sportisti sacentīsies 18 posmu garumā. Pēdējais no tiem novembrī notiks Spānijā.Klubs 4, vingrošanas un veselības nodaļa K.Barona 117, Rīga, LV-1012
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties