12.10.2014. 11:38
Otro gadu pēc kārtas par "MotoGP" sezonas kopvērtējuma uzvarētāju šorīt kļuva spānis Marks Markess, kurš kļuva par jaunāko motosportistu, kuram izdevies aizstāvēt "MotoGP" čempiona titulu.

21 gadu vecais Marks Markess kārtējā "MotoGP" posmā Japānā finišēja otrajā vietā, ar ko pietika, lai jaunais spāņu motosportists otro gadu pēc kārtas izcīnītu kopvērtējuma čempiona titulu. Trīs posmus līdz sezonas beigām Markess ir kļuvis neaizsniedzams ar 312 punktiem kopvērtējumā un 82 punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem (par uzvaru posmā pienākas 25 punkti).

Līdz ar to jaunais spāņu sportists ir kļuvis par jaunāko braucēju "MotoGP" vēsturē, kuram izdevies aizstāvēt savu čempiona titulu. Pagājušā gada rudenī Markess kļuva par visu laiku jaunāko čempionu, bet šogad pārliecinoši nosargājis spēcīgākā motošosejas braucēja godu. Iepriekšējais jaunākā pilota ar diviem tituliem pēc kārtas rekords piederēja britam Maikam Heilvudam, kurš 1963. gadā bija 23 gadus vecs.

"Divi tituli tikai divās "MotoGP" sezonās ir kaut kas neticams. Varbūt cilvēkiem no malas tas šķiet vienkārši, jo es vienmēr smaidu, taču patiesībā tas ir liels spiediens. Misāno un Aragonā pieļāvu kļūdas, tāpēc šeit mums vajadzēja pilnībā koncentrēties. Esmu laimīgs un priecājos kopā ar savu komandu, ģimeni un līdzjutējiem, kuri mani motivēja cīnīties par uzvaru. Jūtos kā sapnī," pēc titula izcīnīšanas atzina Markess.

Uzvaru Japānas posmā svinēja cits spāņu braucējs Horhe Lorenco, kurš kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, savukārt trešais finišēja Valentīno Rosi. Atlikušie posmi notiks Austrālijā, Malaizijā un Spānijā.