28.12.2012. 23:06

Rezultatīvs šis vakars izvērties vairākiem Eiropas līgās spēlējošajiem latviešu hokejistiem. Kamēr Māris Jass šovakar guva vārtus, palīdzot Hanoveres "Scorpions" ar 5:4 pārspēt Izerlūnas "Roosters", Slovākijā savstarpējā mačā ar rezultativitāti atzīmējās gan Raimonds Vilkoits, gan Koba Jass, bet Austrijā pie rezultatīvas piespēles ticis Zintis Nauris Zuševics.

Jau mača trešajā minūtē vadībā izdevās izvirzīties "Roosters" hokejistiem, kas realizēja skaitlisko vairākumu. Perioda vidū rezultāts kļuva jau 2:0, taču pašā trešdaļas izskaņā hanoveriešiem izdevās divus vārtus atgūt, otro vārtu guvumā rezultatīvu piespēli atdodot arī Mārim Jasam.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Māris Jass vadībā ar 3:2 izvirzīja "Scorpions" hokejistus. Abas komandas turpināja aizvadīt līdzīgu cīņu, un perioda vidū 3:3 panāca Marks Bells. 40 sekundes pirms trešdaļas noslēguma "Scorpions" vadību atjaunoja Dāvids Sulkovskis.

Trilleris turpinājās arī trešajā periodā, tā trīspadsmitajā minūtē ceturtos vārtus izerlūniešu labā gūstot Tobiašam Verlem. Perioda turpinājumā gan hanoverieši jau trešo reizi spēlē ieguva vadību, vārtus gūstot Ivanam Čiernikam.

Jass maču noslēdza ar vieniem gūtiem vārtiem, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu "+1". 28 spēlēs aizsargs guvis jau 10 (3+7) rezultativitātes punktus.

Rezultatīvu spēli Slovākijā šovakar aizvadīja Raimonda Vilkoita pārstāvētā "MHC Mountfield", kas ar 5:6 piekāpās Kobas Jasa pārstāvētājai "MsHK Žilina" vienībai. Kamēr Vilkoits maču noslēdza ar vārtu guvumu, Koba Jass tajā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.

Tieši Vilkoits bija tas, kurš pirmā perioda vidū atklāja mača rezultātu. Tiesa, mača turpinājumā Žilinas hokejisti atspēlējās, otrās trešdaļas vidū rezultātam vēstot jau 4:1 viņu labā. Trešajā periodā "MHC Mountfield" izdevās trīs vārtus atspēlēt, taču žiliniešiem uzvaru izdevās nosargāt.

Pēc ilgāka laika posma ar rezultativitātes punktu izcēlies Zintis Nauris Zuševics, kura pārstāvētā Grācas "99ers" šovakar ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Vīnes "Capitals" hokejistiem. Zuševics izdarīja rezultatīvu piespēli komandas pirmo vārtu guvumā. Par spīti regulāram spēles laikam, šis latviešu uzbrucējam bija vien otrais rezultativitātes punkts šosezon.

Latviešu hokejistu pārstāvētā "Stjernen" šovakar kārtējā Norvēģijas hokeja līgas spēlē tikās ar "Valerenga Ishockey" spēlētājiem, uzvarot tos ar 2:1. Ja pēc pirmā perioda rezultāts vēstīja 1:0 pretinieku labā, otrās trešdaļas izskaņā pēc Koļesņikova piespēles rezultātu izlīdzināja Macijevskis, bet trešajā periodā uzvaras vārtus guva Tomass Sinisalo.

Macijevskim maču noslēdza ar vārtu guvumu, kā arī četrām soda minūtēm, tikmēr Ņikitas Koļesņikova kontā rezultatīva piespēle, kā arī trīs metieni pa pretinieku vārtiem. Septiņās kluba sastāvā aizvadītajās spēlēs aizsargs atzīmējies ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Roberta Jekimova pārstāvētā "SaiPa" šovakar ar 1:3 piekāpās Espo "Blues" vienībai. "Blues" izšķirošo pārsvaru panāca otrajā trešdaļā, kad divus vārtus guva Kamilo Mietinens, no 1:0 panākot 3:0. Jekimovs šajā spēlē laukumā neizgāja

Izmantotie resursi:Offizielle Webseite der Deutschen Eishockey...HOKEJ.skErste Bank Eishockey Liga - AustriaJääkiekon SM-liiga - SM-liigapointstreak.com