26.02.2015. 15:00
Šokējošu zaudējumu šodien Dubaijas "ATP World Tour 500" sacensību ceturtdaļfinālā cieta Endijs Marejs, kurš bija pagalam nevarīgs pret jauno horvātu talantu Bornu Čoriču – 1:6, 3:6.

Kā ar tādu rezultātu zaudēt ļoti talantīgam, taču vēl tīņa vecuma spēlētājam? Viens veids ir ļaut pretiniekam uzvarēt. Endijam Marejam 16 geimos bija 55 nepiespiestās kļūdas! Borna Čoričs šodien ieguva 66 punktus. Matemātika ir ļoti vienkārša...

Čoričs spēlēja inteliģentu tenisu, lieliski darbojoties aizsardzībā, bet Marejs ar savu slaveno pasīvo tenisu neko daudz izdarīt nevarēja. Skaists bija Čoriča pēdējais breiks, 2. setā iegūstot 4:2 pārsvaru. Marejs iekrita ar "serve&volley" gājienu, kad Borna bumbiņu pārmeta pāri pie tīkla izgājušajam pretiniekam.

Endijs bija bezcerīgs ne vien savas serves geimos, bet īpaši nevarīgs arī uzņemšanā, kurā viņš ir viens no labākajiem pasaulē. Marejs pie Čoriča serves spēja iegūt tikai piecus punktus. Divi no tiem bija pēdējā geimā, kurā Čoričs servēja par uzvaru mačā. Marejs sāka cerīgi, uzvarot 24 garu sitienu apmaiņu, pēc tam sagaidīja pretinieka rupju kļūdu. Endijam tūlīt vajadzēja iegūt trīs breikbumbas (0:40), taču viņš vienkāršā situācijā ietrieca tīklā "smešu". Tas arī bija viss.

Čoričs savas neilgās karjeras laikā jau otro reizi uzveicis ranga 3. vietā esošo tenisistu. Oktobrī viņam tas Bāzelē izdevās pret Rafaelu Nadalu (6:2, 7:6(4), kurš gan tobrīd bija ļoti tālu no optimālas kondīcijas un pēc zaudējuma Čoričam paziņoja par sezonas beigšanu. Arī to uzvaru Čoričs guva "ATP World Tour 500" līmeņa ceturtdaļfinālā.

Atgādinām, ka Čoričs pie spēlēšanas lielajā turnīrā tika, pateicoties Filipa Kolšraibera slimībai. Borna zaudēja kvalifikācijas finālā, bet vēlāk sagaidīja savu otro iespēju kā laimīgais zaudētājs. Pirmajos divos mačos viņam bija grūtas uzvaras trīs setos pār Maleku Džaziri un Markosu Bagdati, turklāt vakar pret kiprieti Čoričs 3. setā seta bija iedzinējos ar dubultbreiku.