28.09.2014. 13:33
Lielbritānijas tenisa līderis Endijs Marejs svētdien Šeņdžeņā izcīnīja pirmo titulu kopš pagājušā gada Vimbldonas, Ķīnā uzvarot ļoti dramatiski. Marejs ar 5:7, 7:6(9), 6:1 gūtajā uzvarā pār Tomiju Robredo atspēlēja piecas mačbumbas. Vēl vienā šonedēļ notikušajā "ATP World Tour 250" turnīrā Kualalumpurā uzvarēja sacensību pirmais numurs Kei Nišikori. Japānis finālā ar 7:6(4), 6:4 pārspēja Žiljēnu Beneto. Francūzis zaudējis visus 10 ATP vienspēļu finālus.

Endijam Marejam vakar pusfinālā pret Huanu Monako vajadzēja pusotru setu, lai sāktu spēlēt. Šodien finālā pret Tomiju Robredo bija līdzīga situācija. Endijs izgāza mača sākumu, bet sestajā geimā, pateicoties pretinieka kļūdām, atguva jau pirmajā geimā zaudēto breiku. Pretinieka kļūdu gaidīšanas taktika vēlamo rezultātu deva tikai epizodiski, bet pats Marejs nebija pietiekami agresīvs, lai nopelnītu uzvaru 1. setā. Spānis 11. geimā izmantoja skota vājās otrās serves, labi uzbruka no gala līnijas un nokārtoja otro breiku. Endijs seta pēdējā geimā spēja uzvarēt tikai vienā izspēlē, esot spiests atzīt sakāvi – 5:7.

Šodien Marejs uz daudz agresīvāku tenisu pārslēdzās jau 2. seta pašā sākumā, bet breiku ieguva ieguva, pateicoties Robredo dāvanām. Tomijs sesto geimu ar kļūdām, ieskaitot divām dubultkļūdām, zaudēja no 40:0 pārsvara. Marejs tūlīt atbildēja ar līdzīgu laipnību, savu servi atdodot no 30:0 pārsvara. Robredo pēdējos divus punktus geimā nopelnīja pats, divreiz sodot Endija vāju otro servi. Robredo 10. geimā pie 4:5 atspēlēja divas setbumbas – pirmo ar "forehand" sitienu stūrī, otro ar labu servi.

Tālāk sekojošais taibreiks bija ļoti dramatisks. Marejs tā pirmo pusi aizvadīja bezcerīgi, palīdzot Robredo tikt pie 6:2 pārsvara jeb četrām mačbumbām. Nokļuvis bezdibeņa malā, Marejs pārslēdzās uz savu visagresīvāko tenisu (kas redzams ļoti reti) un ar iespaidīgu spēli uzbrukumā atspēlēja kopumā piecas mačbumbas – četras pēc kārtas un vēl vienu pie rezultāta 6:7. Marejs setu savā labā pabeidza ar piekto setbumbu (taibreikā trešā), uzvarot ar 11:9!

Robredo pēc izlaistās uzvaras slikti sāka 3. setu, jau pirmajā geimā zaudējot savu servi. Spānis savākties nespēja, drīzumā vēlreiz tika nobreikots, un tas arī bija viss – Šendžeņas debijas turnīrā triumfēja britu pirmais numurs Marejs, finālā svinot ļoti dramatisku uzvaru – 5:7, 7:6(9), 6:1. Marejam 29. ATP vienspēļu tituls (bilance finālos: 29-14). Endijs finālā nebija spēlējis kopš pagājušā gada Vimbldonas, kur titula mačā uzveica Novaku Džokoviču.

Marejs 23 no 29 tituliem izcīnījis uz "hard", pieci uz zāliena seguma, bet viens uz paklāja. Uz māla viņam pat nav neviena fināla. Robredo šodien bija ļoti, ļoti tuvu tikai savam otrajam "hard" seguma titulam. Vienīgo iepriekšējo spānis izcīnīja 2007. gadā Mecā, toreiz finālā apspēlējot tieši Mareju. Robredo 11 no 12 trofejam guvis uz sava iecienītākā jeb māla seguma, Tomijam finālos pēc šodienas 12-9 bilance. Marejam viņš kopš pieminētā Mecas fināla zaudējis četras reizes pēc kārtas.

(8) Andreas Seppi – Simone Bolelli 6:4 6:3
Lukas Lacko – Ricardas Berankis 6:4 7:6(1)
Gilles Muller – Marco Chiudinelli 6:4 3:6 6:4
Viktor Troicki – Martin Klizan 5:7 6:1 3:0 izst. (plaukstas locītava)

Žiljēns Beneto finālu sāka ļoti straujā tempā, ātri ieguva breiku un pēc tam to apbrīnojami sargāja. Francūzis 10.5 minūšu ilgajā sestajā geimā atspēlēja piecas breikbumbas, bet 11.5 minūšu ilgajā astotajā geimā novērsa vēl četras. Kei Nišikori bija iespējas, taču japānis pārāk bieži kļūdījās ar savu uzticamāko sitienu jeb "backhand". Beneto nebija lemts nosargāt pārsvaru, jo viņš 1. setu nespēja izservēt, pie 5:4 beidzot tomēr zaudējot servi. Setā atspēlējis deviņas breikbumbas, ar desmito viņš galā netika, netrāpot laukumā diagonālo "backhand" sitienu. Nišikori drīz uzvarēja taibreikā, kurā Beneto pārāk daudz neprecizitāšu – 7:6(4) "US Open" finālista labā.

Beneto bija labs arī 2. seta sākums, taču šoreiz Žiljēns breiku iegūt nespēja – Nišikori ceturtajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, bet pats breiku nokārtoja septītajā geimā, francūzim tajā neļaujot uzvarēt nevienā izspēlē. Nišikori Beneto iespējas atspēlēties nedeva un maču pabeidza bez liekas drāmas – 7:6(4), 6:4.

Nišikori svētdien Malaizijā izcīnīja sesto ATP vienspēļu titulu (bilance finālos: 6-4). Pusi no trofejām japānis savācis šogad, iepriekš uzvarot arī Memfisā ("hard" telpās) un Barselonā (māls). Nišikori otrais Āzijā iegūtais tituls, pirmo 2012. gadā izcīnot Tokijā. Tieši Japānas galvaspilsētā viņam būs nākamais turnīrs – jaunnedēļ tur jāsāk pret Ivanu Dodigu.

Beneto, kurš uzvarējis 10 dubultspēļu turnīros, ieskaitot šogad "French Open", vienspēļu sacensībās par čempionu arvien nespēj kļūt, šodien zaudējot jau 10. finālu! 0-10 finālos ir pārliecinoši sliktākais rādītājs starp aktīviem tenisistiem, kuriem nav neviena titula. 2. vietā ar 0-3 ir Žils Millers. Beneto trīs no 10 fināliem zaudējis Kualalumpurā. Francūzis šeit 2012. gadā finālā zaudēja Huanam Monako, bet pērn piekāpās Žuau Sousam, toreiz neizmantojot ņemamu mačbumbu (nepietiekami labi izpildīts "forehand" sitiens).

(1) Kei Nishikori – (4) Julien Benneteau 7:6(4) 6:4
(1) Kei Nishikori – Jarkko Nieminen 6:3 4:6 6:2
(4) Julien Benneteau – (2) Ernests Gulbis 6:4 6:4
(1) Kei Nishikori – Marinko Matosevic 6:3 6:0
(2) Ernests Gulbis – Benjamin Becker 6:3 7:5
(4) Julien Benneteau – (5) Pablo Cuevas 6:3 6:7(3) 6:4
Jarkko Nieminen – (7) Pablo Andujar 6:3 6:4
(1) Kei Nishikori – Rajeev Ram 6:2 6:3