26.12.2013. 18:33
Šodien Abū Dabī startēja pārbaudes turnīrs tenisā – "Mubadala World Tennis Championship". Sešu spēlētāju sacensību pirmās dienas galvenais notikums bija Endija Mareja atgriešanās. Tā skotam izvērtās neveiksmīga, jo ar 5:7, 3:6 tika zaudēts Žo-Vilfrīdam Tsongam.

Endijs Marejs šodien aizvadīja pirmo maču kopš septembra, kad ar trim uzvarām Lielbritānijas komandai palīdzēja Deivisa kausā uzveikt Horvātiju. Pēc tam ranga 4. numurs veica muguras operāciju, izlaižot sezonas atlikušo daļu, ieskaitot Londonā notikušo "ATP World Tour Finals", kuram viņš bija kvalificējies.

"Mubadala World Tennis Championship" pirmais čempions Marejs atgriešanās mačā izskatījās nepārliecinoši visos spēles komponentos. Vimbldonas uzvarētājam 1. setā pie 5:6, 30:30 gadījās dubultkļūda, kas nozīmēja Tsongas setbumbu. Tās izspēlē Marejs devās pie tīklā, uz ko Tsonga atbildēja ar precīzu "sveci". Marejs 2. setu sāka ar breiku, taču pēc tam ar vairākām kļūdām zaudēja četrus geimus pēc kārtas un atgūties nespēja.

Tsongas pretinieks piektdienas pusfinālā būs ranga vicelīderis Novaks Džokovičs, kurš turnīrā iesaistīsies tikai no pusfināla. Džokovičs pērn uzvarēja šajā turnīrā, finālā trīs setos pārspējot Nikolasu Almagro. Nole nepārspēts palika arī 2011. gadā.

Otro pusfināla pāri veidos abi labākie Spānijas tenisisti – Rafaels Nadals un Davids Ferers. Tāpat kā Džokovičs, arī Rafa no ceturtdaļfināla bija brīvs, bet Ferers ar 7:5, 6:1 uzveica Stanislasu Vavrinku. Šveices otrais numurs 1. setā bija vadībā ar 5:3, taču pēc tam zaudēja deviņus geimus pēc kārtas. Nadals mini turnīrā, kura čempions saņem 250 000 dolāru, uzvarēja 2009. un 2010. gadā.

Atgriežoties pie Mareja, viņš rīt ar Vavrinku izspēlēs maču par 5. vietu, bet nopietnais teniss Endijam sāksies jaunnedēļ Dohā, kur Vimbldonas čempions uzvarējis 2008. un 2009. gadā. Pēdējās divas sezonas Marejs sāka Brisbenā, divus gadus pēc kārtas uzvarot šīs pilsētas turnīrā.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048