06.11.2015. 21:00
Ar trīs setu uzvarām savstarpēju pusfinālu Parīzes "Masters 1000" turnīrā piektdienas pievakarē nodrošināja Endijs Marejs un Davids Ferers. Britu pirmais numurs ar 7:6(7), 3:6, 6:3 pieveica Rišāru Gaskē, Parīzē pusfinālu sasniedzot pirmoreiz, bet Spānijas otrais numurs ar 6:3, 6:7(6), 6:2 apspēlēja Džonu Isneru, amerikānim liedzot sezonu pabeigt Top 10.

Endijs Marejs devītajā viesošanās reizē Parīzes "Masters 1000" turnīrā sasniedzis labāko rezultātu šajās sacensībās, pirmoreiz tiekot līdz pusfinālam. Uzvara pār Rišāru Gaskē viņam ļāva kļūt par ceturto tenisistu, kurš pusfinālu sasniedzis visos deviņos sezonas "māsteros". Vēl tas izdevies arī pārējiem trim lielā četrinieka pārstāvjiem.

Marejs šonedēļ pirmajos divos mačos kopā zaudēja tikai četrus geimos, bet šodien kārtējo reizi nespēja viegli uzvarēt Gaskē. Endijam tā ir ceturtā uzvara pēc kārtas pār francūzi un kopumā septītais panākums desmit mačos pret Rišāru, taču skots vēl ne reizi Gaskē nav uzveicis divos setos!

Britu pirmais numurs šodien sāka lieliski, uzvarot pirmajos trīs geimos, taču turpinājumā tika izlaists breika pārsvars. Arī taibreiku Marejs sāka pārliecinoši, taču pie 3:1 kļūdījās ar "backhand" sitienu un drīz vien atradās iedzinējos ar 3:5, kad otro minibreiku pretiniekam uzdāvināja ar "forehand" kļūdu. Marejs pie rezultāta 5:6 ar sarežģītu "backhand" apvedošo sitienu atspēlēja setbumbu. Gaskē taibreika izskaņā vairākās epizodēs iegāza "forehand" sitiens.

Marejam 2. setā bija problēmas ar pirmo servi, kā arī daudz kļūdu izspēlēs, bet Gaskē servēja stabili, viņam ar vienu breiku pietika uzvarai setā. Marejs turpināja mocīties arī 3. seta sākumā. Pirmajā geimā izdevās atspēlēt divas breikbumbas, bet divus geimus vēlāk breiku novērst neizdevās. Endijam pēc dubultkļūdas 15:40 deficīts. Gaskē realizēja jau pirmo breikbumbu, lieliski ar diagonālo sitienu uzbrūkot Mareja pirmajai servei.

Gaskē breiku atdeva atpakaļ uzreiz, kad viņu ceturtajā geimā iegāza "backhand" sitiens. Šis pats sitiens viņu pievīla arī astotajā geimā, kurā francūzis ar lielām pūlēm atspēlēja trīs breikbumbas, bet ceturto nespēja, bumbiņu ietriecot tīklā. Marejs ar sesto mēģinājumu uzvarēja Parīzes turnīra ceturtdaļfinālā. Pirmo no iepriekšējiem pieciem ceturtdaļfināliem viņš šeit 2007. gadā zaudēja savam šodienas pretiniekam. Šodienas uzvara pār Gaskē Marejam ir gada 67. uzvara, uzstādot vienas sezonas rekordu. Iepriekšējā uzvarām bagātākā sezona viņam bija 2009. gadā, kad Marejam bija 66 uzvaras.

Vakar Rodžeru Federeru uzvarējušais Džons Isners šodien nespēja atkārtot tikpat labu sniegumu un samērā blāvā mačā kapitulēja Davidam Fereram, kuram vajadzēja uzvarēt ar 6:3, 6:3, taču viena slinka geima dēļ nācās spēlēt lieku setu. Spānis savstarpējo maču bilanci uzlaboja līdz 6-1. Zīmīgi, ka Isners vienīgu uzvaru pār Fereru guvis tieši šajā turnīrā un tieši ceturtdaļfinālā, Davidu pirms trim gadiem uzveicot ar rezultātu 6:3, 3:6, 6:3.

Isneram šodien bija cerīgs sākums, taču otrajā geimā neizdevās izmantot kādu no divām breika iespējām. Ferers pirmo atspēlēja, piespiežot amerikāni iesist tīklā, bet otro ar pirmās serves un "forehand" kombināciju. Savukārt spānis realizēja jau savu pirmo iespēju, trešo geimu pabeidzot ar diagonālo apvedošo sitienu. Isners ar labu pirmo servi septītajā geimā atspēlēja breikbumbu, Ferers tieši to pašu paveica astotajā geimā. Devītais geims bija pamatīgs haoss Isnera izpildījumā, garajam amerikānim vēlreiz zaudējot savu servi, kas nozīmēja arī seta zaudēšanu.

Isners nespēja servēt tik labi kā vakar pret Federeru, turklāt Ferers labi lasīja Isnera serves un dominēja garajās izspēlēs. Isneram 2. seta otrajā geimā izdevās atspēlēt trīs breikbumbas. Pēc tam Džonam bija daži viegli serves geimi, bet astotajā geimā atkal problēmas, šo geimu pabeidzot ar dubultkļūdu. Ferers nespēja izservēt maču, turklāt arī neizmantoja divas mačbumbas! Līdz devītajam geimam šajā setā ar servi zaudējot tikai vienu punktu, spānis pēkšņi saskārās ar grūtībām servējot.

Ferers ieguva 5:3, 40:15 pārsvaru jeb divas mačbumbas. Isners abas atspēlēja, lieliski uzbrūkot, turklāt pirmā mačbumba atspēlēta 22 sitienu garā izspēlē. Arī otrās izspēlē Ferers darbojās pārāk pasīvi, par ko tika sodīts. Davids pēc tam ar dubultkļūdu iedeva Isneram breikbumbu, kuru viņš arī izmantoja, neatvairāmi uzbrūkot ar "forehand" sitienu.

Isners taibreikā izsēja 5:2 pārsvaru, tomēr spēja uzvarēt. Ferers pie rezultāta 5:6 ar pacietīgu tenisu izveidoja precīzu uzbrukumu, atspēlējot setbumbu. Nākamo punktu ar savu servi viņš zaudēja, jo Isners izcēlās ar lielisku "backhand" sitienu pa līniju, iegūstot savu otro setbumbu. Tagad pašam bija jāservē, un Isners trāpīja labu pirmo servi, kuru Ferers nespēja atsist laukumā. Tādējādi arī dienas otrais ceturtdaļfināls tika pie 3. seta.

Tajā nopietna spēkošanās izpalika, jo Isners bija pārguris, spējot uzvarēt tikai divos geimos. Un varēja būt mazāk, jo pirmajā geimā viņam izdevās atspēlēt piecas breikbumbas. Patiesībā atspēlētas četras, jo vienu Ferers pats neizmantoja, vienkāršā situācijā netrāpot laukumā ar diagonālo apvedošo sitienu, kad Isners jau bija apspēlēts pie tīkla.

Uzvaras gadījumā Isners pirmdien no Top 10 izstumtu Žo-Vilfrīdu Tsongu. Isners sesto gadu pēc kārtas sezonu pabeigs Top 20, bet gadu finišēt desmitniekā viņam tā arī nav izdevies. Šogad gan būs rekords, sezonu pabeidzot 11. vietā. Līdz šim Isners divreiz (2012-13) sezonu pabeidzis 14. vietā. Pēdējais amerikānis, kurš sezonu pabeidza Top 10, bija Mārdijs Fišs 2011. gadā. Fišam toreiz gadu mijā astotā pozīcija.