27.09.2014. 13:30
Endijs Marejs sestdien sasniedza pirmo finālu vairāk nekā gada laikā, līdz titula mačam tiekot Šeņdžeņā. Skota pretinieks finālā būs Tomijs Robredo. Tikmēr vēl vienā nedēļas 250. sērijas turnīrā Kualalumpurā par titulu svētdien sacentīsies Kei Nišikori un Žiljēns Beneto.

Ķīnā ar "wild card" startējošais Endijs Marejs sestdien pusfinālā, brīžiem spēlējot pavirši, taču pēc neveiksmīga sākuma spējot saņemties, ar 2:6, 6:3, 6:0 pārspēja Huanu Monako. Marejam tas šogad bija trešais pusfināls, iepriekšējie divi zaudēti Grigoram Dimitrovam Akapulko un Rafaelam Nadalam "French Open".

Marejs finālā, kas viņam būs pirmais titula mačs kopš pagājušā gada Vimbldonas, sacentīsies ar Tomiju Robredo, pret kuru viņam ir 3-2 bilance. Marejam pret spāni trīs uzvaras pēc kārtas, viņam abus zaudējumus ciešot 2006. un 2007. gadā. Otrais no tiem bija Mecas finālā. Robredo ar 6:1, 6:4 sakāva Santjago Hiraldo, panākot 2-2 izlīdzinājumu savstarpējos mačos ar Kolumbijas pirmo numuru.

Kamēr Šeņdžeņā pirmais numurs Davids Ferers paklupa ceturtdaļfinālā, Kualalumpurā galvenais favorīts finālu sasniedza – Kei Nišikori trīs mačos zaudējis vienu setu, kas notika šodien pusfinālā pret Jarko Nieminenu – 6:3, 4:6, 6:2.

Nišikori finālā pretī stāsies Ernestu Gulbi izslēgušais Žiljēns Beneto. Francūzim Malaizijā trešais fināls pēc kārtas! 2012. gadā viņš zaudēja Monako, bet pērn piekāpās Žuau Sousam, neizmantojot mačbumbu. Zīmīgi, ka Beneto finālos ir skumja 0-9 bilance. Vai rīt beidzot būs pirmais tituls? Beneto Nišikori uzveicis vienreiz trīs mačos, tiesa, tas bija 2007. gadā, kad Kei vēl bija tīnis.