21.05.2014. 18:30
Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča trešdien Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 0-6, 0-6 kapitulēja ukrainietes Marinas Zaņevskas priekšā.

  • Marcinkēviča WTA debijā piekāpjas ranga 25. raketei 2014. g. 22. aprīlis

Pirmajā setā Marcinkēviča zaudēja visos trijos geimos pie savas serves, kā arī neizmantoja nevienu no piecām breikbumbām. Arī otrajā setā Latvijas pārstāve neuzvarēja nevienā geimā pie savas serves, šoreiz pie iespējām iegūt kādu breiku netiekot.

Marcinkēviča pašlaik WTA rangā ieņem 199. vietu, bet pirms trim nedēļām viņa pirmoreiz karjerā iekļuva pasaules ranga labāko divsimtniekā, pakāpjoties uz 196. vietu.

Tikmēr gadu jaunākā Zaņevska pašlaik pasaules rangā atrodas 139. pozīcijā, bet viņas rekords ir pērn ieņemtā 107. vieta.

Abas sportistes savā starpā iepriekš bija tikušās trīs reizes, allaž pārākai esot Ukrainas pārstāvei.

Par dalību šajā spēlē Latvijas pārstāve nopelnīja divus WTA ranga punktus.

Šī 21 gadu vecajai Marcinkēvičai bija otrā dalības reize «Grand Slam» turnīru kvalifikācijas sacensībās. Arī savā debijas turnīrā šīgada Austrālijas atklātajā čempionātā viņa piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Otrajā kvalifikācijas turnīra kārtā Zaņevska tiksies ar Saisai Dženu no Ķīnas, kura WTA rangā ieņem 133. vietu un turnīrā izlikta ar 21. numuru, vai pasaules ranga 153. pozīcijā esošo itālieti Nastasju Burnē. Savukārt trešajā kārtā iespējama tikšanās ar ungārieti Tīmeu Babošu, kura ir pasaules 100. rakete un turnīrā izlikta ar trešo numuru.

Lai iekļūtu Francijas atklātā čempionāta pamatturnīrā, sportistēm jāpārvar trīs kvalifikācijas sacensību kārtas.

Latviju Francijas atklātajā čempionātā pārstāvēs arī Ernests Gulbis un dubultspēļu speciāliste Līga Dekmeijere.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties