19.08.2014. 19:50
Latvijas sieviešu tenisa līdere Diāna Marcinkeviča (#235) arī ar ceturto mēģinājumu nav spējusi pārvarēt "Grand Slam" kvalifikāciju 1. kārtu, šodien zaudējumu ciešot "US Open" turnīrā. Šoreiz vismaz izdevās uzvarēt vienā setā – 1:6, 7:6(7), 1:6 pret nīderlandieti Lesliju Kerhovi, kura rangā atrodas zemāk (248. vietā).

Diāna Marcinkeviča "Grand Slam" kvalifikāciju turnīros debitēja šogad un visos trīs iepriekšējos "major" turnīros priekšsacīkstēs cieta zaudējumus divos setos. "Australian Open" ar 4:6, 0:6 zaudēts Anai Konjuhai, "French Open" sausais zaudējums pret Marinu Zaņevsku, bet Vimbldonā 4:6, 2:6 pret Sesilu Karatančevu.

Otrdien Ņujorkā daudz netrūka, lai Diānai būtu kārtējais zaudējums divos setos. Abos zaudētajos setos Marcinkeviča vienīgo geimu uzvarēja uzņemšanā, kad rezultāts bija jau 0:5. Savukārt 2. setā, kurā dramatiskā cīņā izdevās uzvarēt ar 7:6(6), Latvijas pirmā rakete vairākas reizes izglābās. Vispirms viņa atspēlēja 1:4 deficītu, bet vēlāk tabreikā izglābās no 2:5 un pie rezultāta 6:7 ar savu servi atspēlēja mačbumbu. Piebilstams, ka Diāna pirms taibreika (6:5) nespēja izservēt 2. setu.

Marcinkeviča zaudējusi septiņus no pēdējiem astoņiem mačiem. Par piedalīšanos vienā spēlē Ņujorkā viņai pienākas divi reitinga punkti un 4551 ASV dolārs. Nākamais turnīrs paredzēts jaunnedēļ ITF 25 000 sacensībās Beļģijā.

17 gadus vecā Anastasija Homutova tuvākajā laikā debitēs WTA rangā, jo ir sakrājusi nepieciešamos punktus. Homutova divus punktus nopelnīja jūlija beigās ar tikšanu līdz ceturtdaļfinālam Tallinā, bet vēl 2 (1+1) ieguva pēdējo divu nedēļu laikā ITF 10 000 sērijas sacensībās Šarmelšeihā, kur gan pagājušajā nedēļā, gan šonedēļ pēc kvalifikācijas iziešanas sasniedza pamatturnīra 2. kārtu. Homutova vienīgajā mačā kvalifikācijā ar 6:3, 4:6, 6:4 pieveica austrālieti Džordžianu Rūrigu, bet šodien pamatturnīra ievadā ar 6:1, 6:4 apspēlēja Šveices tenisisti Ambrē Bokāru. Neviena no abām sāncensēm rangā neatrodas.

WTA noteikumi paredz, ka iekļūšanai reitingā nepieciešams punktus iegūt trīs turnīros vai pietiek ar 10 punktiem vienā turnīrā. Homutovai bija sarežģītākais variants. Viņa tuvāko divu nedēļu laikā kļūs par ceturto Latvijas tenisisti WTA vienspēļu rangā. Pārējās trīs ir Marcinkeviča, Aļona Ostapenko un Laura Gulbe.