25.09.2013. 19:40
No Latvijas tenisistiem turnīros Eiropā turpina piedalīties tikai Diāna Marcinkeviča, kura šodien vienspēlēs sasniedza 2. kārtu ITF 25 000 turnīrā Anglijā. Dubultspēlēs Diānai fiasko jau pirmajā mačā.

Diāna Marcinkeviča pēc vakar gūtās pārsteidzošās uzvaras pār sacensību pirmo raketi Čalu Bjukakčaju šodien spēja apliecināt favorītes statusu mačā pret 18 gadus veco britu tenisisti Keitiju Dannu (WTA 964.) - 6:2, 7:6(3).

Marcinkeviča abos setos zaudēja pirmo geimu, kas bija pie savas serves. Ja 1. setā pretinieci izdevās sagraut, tad 2. setā Diānai nācās pamatīgi nopūlēties. Pie 5:4 uzņemšanā netika izmantotas divas setbumbas (abas ar nepiespiestajām kļūdām), bet 11. geimā savu servi izdevās noturēt no 15:40. Taibreikā viss nostājās savās vietās, un Marcinkeviča sasniedza ceturtdaļfinālu.

Tajā Latvijas labākās tenisistes pretiniece būs Šveices tenisiste Viktorija Golubiča, kura reitingā atrodas 205. vietā. Abām tā būs ceturtā savstarpējā spēle. Līdz šim labāk sekmējies šveicietei, kurai 2-1 bilance, uzvarot arī vienīgajā šogad notikušajā mačā – 7:5, 6:4. Visas iepriekšējās trīs spēles notikušas uz māla seguma. Anglijā mači notiek uz telpu "hard" seguma. Iekļūšana labāko astoņniekā Marcinkevičai dod 14 reitinga punktus.

Marcinkevičai šodien arī dubultspēles, kurās diemžēl vilšanās. Marcinkeviča ar polieti Justinu Jegiolku turnīrā bija izliktas ar pirmo numuru, tāpēc sacensības sāka tikai no ceturtdaļfināla. Tajā ar 5:7, 2:6 zaudēts polietei Magdai Linetei un Čehijas tenisistei Terēzai Smitkovai. Diāna ar pārinieci abus setus zaudēja no breika pārsvara.

Vienspēļu rangā neesošā Laura Gulbe trešo nedēļu pēc kārtas piedalījās ITF 10 000 turnīrā Itālijā uz māla seguma. Gulbe kvalifikācijā ar 6:1, 6:0 sagrāva 20 gadus veco Itālijas tenisisti Sesīliju Mariju Barbjero un ar 2:6, 6:2, 6:2 uzveica viņas 16 gadus veco tautieti Verēnu Hoferi. Abas itālietes pašreiz WTA reitingā neatrodas.

Pamatturnīra 1. kārtā Gulbes pretiniece bija 20 gadus vecā Kolumbijas tenisiste Juliana Lisaraso (WTA 803.). Abām sportistēm tā bija pirmā savstarpējā spēle, kuru labāk sāka Latvijas tenisiste, 1. setā izvirzoties vadībā ar 3:1. Gulbe pēc tam zaudēja septiņus geimus pēc kārtas un savākties vairs nespēja, visā mačā ciešot sagrāvi ar rezultātu 3:6, 2:6. Par zaudējumu 1. kārtā reitinga punkti nepienākas.

Deivids Jukša Antaljas "Future 10 000" turnīrā uz "hard" seguma 1. kārtā zaudēja arī dubultspēlēs, šodien ar Krievijas tenisistu Iļju Košeļovu piekāpās Taizemes pārstāvim Tanasitam Isarapornam un brazīlietim Žoau Enrikam Orsi – 2:6, 5:7. Trešā nedēļa Turcijā noslēgta bez reitinga punktu nopelnīšanas.