24.04.2014. 21:00
Diāna Marcinkeviča pārī ar Baltkrievijas tenisisti Aļaksandru Sasnoviču šodien cieta sagrāvi Štutgartes WTA "Premier" dubultspēļu sacensību ceturtdaļfinālā, ar 3:6, 0:6 kapitulējot Jeļenai Jankovičai un Aļisai Kļeibanovai.

Diāna Marcinkeviča kopā ar Sasnoviču 1. kārtā parūpējās pār sensāciju, ar 5:7, 8:6, 10:6 uzveicot Anastasiju Pavļučenkova un sešu "Grand Slam" dubultspēļu titulu īpašnieci Katarinu Srebotniku. Diānai tā bija pirmā uzvara WTA dubultspēļu turnīros, kuros viņa piedalās tikai otro reizi.

Dubultspēļu ranga 179. vietā esošās Marcinkevičas un Sasnovičas, kurai pāru reitingā 172. pozīcija, pretinieces ceturtdienas vakarā Štutgartes turnīra 2. kārtā jeb ceturtdaļfinālā bija rangā augstāk esošās Jeļena Jankoviča (WTA 23.) un Aļisa Kļeibanova (138.). Abas vēl turpina vienspēļu turnīru un rīt tiksies ceturtdaļfinālā.

Latvijas un Baltkrievijas pārim vēl vienu pārsteigumu sarūpēt nebija pa spēkam. Jau pašā mačā sākumā neveiksmīgi nospēlēja Sasnoviča, bet izlieto ūdeni sasmelt neizdevās. 2. setā Diāna ar pārinieci pirmos divus geimus zaudēja, nespējot uzvarēt izšķirošajā punktā (otrajā gadījumā Sasnovičai dubultkļūda) un drīz vien bija spiestas atzīt sagrāvi – 3:6, 0:6. Marcinkeviča ar tikšanu līdz ceturtdaļfinālam nodrošināja 100 reitinga punktus un 2258 eiro.

Aļona Ostapenko šonedēļ pirmajos trīs setos uzvarējusi, tajos atspēlējot breiku. Vakar tā bija abos setos pret francūzieti Odriju Albī, bet šodien 1. setā pret Nīderlandes sportisti Džanneke Vikerinka (WTA 1091.). Ostapenko viņu uzveica ar rezultātu 7:5, 6:2. Aļonas pretiniece rītdienas ceturtdaļfinālā būs Francijas pārstāve Žozefīne Bualema (WTA 812.), ar kuru Latvijas tenisiste iepriekš nav sacentusies.

Ostapenko Itālijā piedalās arī dubultspēļu turnīrā, tajā startējot kopā ar Nīderlandes sportisti Rozāliju Van Der Hoeku. Abas izliktas ar otro numuru, kas turnīru ļāva sākt no 2. kārtas jeb ceturtdaļfināla. Tajā ļoti viegla 6:2, 6:1 uzvara pār itālietēm Marčellu Kuču un Kamilu Skalu. Ostapenko šonedēļ Santa Margeritas Di Pulas sacensībās, kas notiek uz māla seguma, vienspēlēs ieguvusi divus, bet dubultspēlēs četrus punktus.

Antaljas "Future" ceturtdaļfinālu šodien sasniedza Mārtiņš Podžus, kurš 2. kārtas spēlē ar 7:6(5), 6:1 uzveica japāni Šo Katajamu (ATP 811.). Mārtiņš 1. setā no 5:3 zaudēja trīs geimus pēc kārtas, bet pēc tam neļāva pretiniekam izservēt setu, vēlāk uzvarot taibreikā. Mārtiņa nākamais pretinieks būs horvāts Franjo Raspudičs (ATP 855.). Ar viņu iepriekš nav spēlēts. Tikšana līdz ceturtdaļfinālam dod divus punktus.

Jānis Podžus tālāk par 2. kārtu nav ticis, trīs setos ar 5:7, 6:2, 1:6 zaudējot ar piekto numuru izliktajam vācietim Peteram Helleram (ATP 655.). Jānis 1. setā uzņemšanā pie 5:4 neizmantoja divas setbumbas, bet 2. setā no 0:2 uzvarēja sešos geimos pēc kārtas. Pēdējā setā intrigas gan nebija. Jānis sacensības Turcijā uz "hard" seguma pabeidzis ar viena reitinga punkta nopelnīšanu.