30.10.2017. 17:17

WTA ranga 285. vietā esošā Diāna Marcinkeviča "hard" seguma turnīru Francijā sāka ar 17 gadus vecās Krievijas tenisistes Sofijas Žukas (WTA 177.) sagraušanu – 6:1, 4:0. Žukai 2. setā pēc nokļūšanas iedzinējos ar 0:3 bija medicīnas pārtraukums. Pēc tā zaudēts savas serves geimā, nolemjot maču neturpināt.

Žuka, kura 18. dzimšanas dienu svinēs decembra pirmajā dienā, 2015. gada vasarā uzvarēja Vimbldonas junioru turnīrā. Pieaugušo karjeras laikā viņai seši ITF vienspēļu tituli, no tiem vērtīgākiem iegūti ITF 50 000 – ITF 60 000 sērijas turnīros, kur uzvarēts divreiz.

Marcinkeviča ar iekļūšanu 2. kārtā nopelnījusi piecus punktus. Diānai šosezon dzēsīsies vēl 29 punkti. Tieši tik daudz punktu viņa zaudēja pagājušajā nedēļā, kad bija jāšķiras no pērn Tūras ITF 50 000 turnīrā ar pusfinālu nopelnītajiem punktiem. Tāpēc rangā tika piedzīvots 28 pozīciju kritums.

Kamēr Marcinkeviča ar savu reitingu šobrīd droši tiek ITF 25 000 pamatturnīros, Daniela Vismane tādu līmeni vēl nav sasniegusi, tāpēc ranga 1007. vietā esošajai spēlētājai jācīnās kvalifikācijā. Vismane devusies uz Kataloniju, kur šajā gada laikā ir iespēja spēlēt uz viņai ērtākā seguma, kas ir māls. Daniela Sankugatā viegli izspēlēja kvalifikāciju, kur visas trīs uzvaras guva divu setu mačos. Pamatturnīra sasniegšana dod vienu punktu, 1. kārtā jātiekas ar Lielbritānijas tenisisti Amandu Karerasu (WTA 398.).

Tallinas "Futures 15 000" turnīrā kvalifikāciju spēja iziet tikai viens no pieciem Latvijas tenisistiem. ATP ranga 1452. vietā esošais Krišjānis Stabiņš priekšsacīkstēs guva divas uzvaras un pirmdien pamatturnīra 1. kārtā ar 6:4, 6:2 pieveica Vācijas tenisistu Paulu Verneru (ATP 657.). Kvalifikācijā jau pirmajā mačā zaudēja Mārtiņš Rocēns, Jānis Mellups, Artūrs Kuļibaba un Roberts Grīnvalds. Pamatturnīra "wild card" saņēma Daņiils Batmanovs.

Stabiņam šonedēļ Igaunijas galvaspilsētā, kur mači notiek uz "hard" seguma hallē, ir tikai ceturtais turnīrs šogad, pirmoreiz startējot pamatsacensībās. Stabiņš sezonas lielāko daļu pavadījis sparingpartnera un trenera amatos, WTA tūri izbaudot ceļojumos kopā ar Aļonu Ostapenko un Varvaru Ļepčenko. Stabiņš nākamajā nedēļā uz septiņām dienām izkritīs no ATP ranga, jo zaudēs pēdējos divus punktus, kas pērn tika nopelnīti ar tikšanu līdz Tartu "Futures" ceturtdaļfinālam. Šonedēļ Tallinā iegūtais viens punkts tiks ieskaitīts 13. novembra rangā.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties