10.06.2014. 16:38
Argentīnas futbola leģenda Djēgo Maradona atkal ļoti skarbi kritizējis futbola pasaules vadošo organizāciju FIFA, sakot, ka gaidāmo ienākumu pievākšana tikai sev ir nepieņemama, un nosaucis to par pretīgu iestādi.

Starptautiskā futbola federācija (FIFA) apstiprinājusi, ka uzvarējusī izlase naudas balvā saņems 26 miljonus eiro. Bijušais Argentīnas futbolists Djēgo Maradona, kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem spēlētājiem, kritizējis FIFA rīcību, kā arī skarbi nosodījis tās (pagaidām oficiāli neapstiprināto) saistību ar korupcijas skandālu par Kataras PK 2022 balsojumu.

"Tā (FIFA) ir pretīga iestāde," Maradona izteicies Dienvidamerikas TV kanālam TeleSur. "Ja viņi Pasaules kausā grasās ienākumos gūt trīs miljardus dolāru, bet čempioniem atstāt 26 miljonus, tad tā ir tik milzīga atšķirība, ka tam pat grūti noticēt. FIFA šobrīd ēd "pīrāga" labāko daļu," turpina Maradona. "Viņi paņems trīs miljardus, paši nedarot neko."

Brazīlijas finālturnīrs izpelnījies plašu uzmanību organizatorisko problēmu dēļ (laikā nepabeigti stadioni, nelaimes gadījumi būvniecībā) un tiek uzskatīts par pretrunīgu, jo valstī ir samērā augsts nabadzības līmenis. Izteiktas bažas, ka finālturnīru varētu sabojāt protesti un streiki, un šīm bažām pamatu redz arī Maradona.

"Vērojot lietas pa gabalu, redzu, ka vairākas lietas bija jādara citādi. Tas mani satrauc, taču ticu, ka Brazīlija uzņems lielisku finālturnīru. Taču uzmanieties - nevajag aizmirst par vienkāršajiem cilvēkiem."

Pagājušajā finālturnīrā FIFA uzvarētājus apbalvoja ar 22 miljonu eiro lielu balvu, savukārt šajā finālturnīrā kopumā balvās un prēmijās tiks izdalīti 425 miljoni. Savukārt FIFA prezidents Zeps Blaters nesen nācis klajā ar interesantu viedokli apsūdzībās korupcijā par Kataras balsojumu - Blaters norādījis, ka apvainojumi balstīti rasismā.

Izmantotie resursi:Goal.comBBC - HomepageTitova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties