10.12.2013. 19:43
Nacionālā hokeja līga ar divu spēļu diskvalifikāciju sodījusi Toronto "Maple Leafs" kapteini Dionu Fanufu, kurš zaudējumā pret Bostonas "Bruins" no mugurpuses apmalē ietrieca sāncenšu aizsargu Kevanu Milleru.

Pagājušajā sezonā Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā Toronto "Maple Leafs" atspēlēja divu maču deficītu (1-3) un septītajā spēlē pret Bostonas "Bruins" izbraukumā vēl 59. minūtē bija vadībā ar 4:2, taču piedzīvoja dramatisku zaudējumu pagarinājumā un tika izslēgta no tālākas cīņas par hokeja prestižāko trofeju.

Svētdien komandas tikās atkal. Spēlējot mājās, Toronto "Maple Leafs" atklāja rezultātu, taču otrajā trešdaļā zaudēja trīs bezatbildes vārtus un ar 2:5 piekāpās Bostonas "Bruins". Uzvaras ripu iemeta 26 gadus vecais aizsargs Kevans Millers, kuram tas bija pirmais rezultatīvais raidījums Nacionālās hokeja līgas ietvaros.

Tomēr mačs viņam noslēdzās pāragri - nepilnas trīs minūtes pirms tā beigām Milleru no mugurpuses apmalē ietrieca Toronto "Maple Leafs" kapteinis un vadošais aizsargs Dions Fanufs. Lai gan laukumā esošie tiesneši pārkāpumu nesaskatīja, šodien Nacionālā hokeja līga viņu sodījusi ar divu spēļu diskvalifikāciju, kas Fanufam izmaksās 66'666,66 ASV dolārus.

Bostonas "Bruins" ar 30 spēlēs izcīnītajām 20 uzvarām un sakrātajiem 42 punktiem ieņem pirmo pozīciju Atlantijas divīzijā un otro Austrumu konferencē, atpaliekot tikai no Pitsburgas "Penguins". Savukārt Toronto "Maple Leafs" ar 31 spēlē iegūtajiem 35 punktiem šobrīd ieņem pēdējo pozīciju, kas pavasarī garantētu dalību izslēgšanas spēlēs. Bez kapteiņa nāksies iztikt mačos pret Rietumu konferences grandiem Losandželosas "Kings" un Sentluisas "Blues".

Fanufs 31 spēlē guvis divus vārtus un izdarījis desmit rezultatīvas piespēles. Tāpat aizsargs ir nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +12, lai gan allaž laukumā dodas pret sāncenšu vadošajiem virknējumiem. Kanādietis šosezon tikai vienā mačā laukumā pavadījis mazāk nekā 20 minūtes, bet 12 spēlēs Fanufs laukumā pavadījis virs 25 minūtēm.

Viņš ir piektais Toronto "Maple Leafs" spēlētājs, kurš saņēmis diskvalifikāciju. Centra uzbrucējam Nazemam Kadri par saskriešanos ar vārtsargu nācās izlaist trīs mačus, Kārters Eštons par sāncenša iegrūšanu apmalē tika diskvalificēts uz divām spēlēm, uzbrukuma līderis Fils Kesels par sitienu pretiniekam ar nūju no malas noraudzījās trīs spēles, bet Deivids Klārksons par soliņa pamešanu kautiņa laikā izlaida desmit mačus.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]