02.01.2017. 09:54
Toronto «Maple Leafs» komanda svētdien izcīnīja dramatisku uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā zem klajas debess, kam bija dots nosaukums «Centennial Classic».

«Maple Leafs» savā pilsētā ar 5:4 (0:0, 0:1, 4:3, 1:0) pagarinājumā pārspēja Detroitas «Red Wings» vienību.

Pirmās divas trešdaļas aizritēja mazrezultatīvā hokejā, pēc kura vadībā ar 1:0 atradās «Red Wings». Tomēr trešajā periodā situācija krasi mainījās, jo «Maple Leafs» guva četrus vārtus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 4:1.

Tiesa, viesi atspēlējās, bet neizšķirtu tikai 1,1 sekundi pirms pamatlaika beigām panāca Entonijs Manta.

Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kurā uzvaru minūti un 20 sekundes pirms tā beigām mājiniekiem nodrošināja NHL debitants Ostons Metjūzs, kuram šie bija jau 20.vārti sezonā.

«Nenoliedzami šis ir viens no labākajiem brīžiem, ko savā karjerā esmu piedzīvojis,» pēc panākuma sacīja Metjūzs, kurš šajā duelī guva divus vārtus. «Šis bija diezgan aizraujošs mačs, kas patika arī līdzjutējiem.»

Toronto klubs tagad izcīnījis jau piecas uzvaras pēc kārtas.

Šo maču vietējā Toronto futbola kluba stadiona klātienē apmeklēja 40 148 cilvēki. Šajā pilsētā līdz šim vēl nebija norisinājies NHL mačs zem atklātas debess.

Šis mačs tika aizvadīts par godu NHL simtgadei, kamēr tradicionālā «Winter Calssic» cīņa tiks aizvadīta šodien, kad plkst.20 pēc Latvijas laika Sentluisas «Blues» vienība uzņems Čikāgas «Blackhawks» komandu.

Šajā sezonā kopumā zem atklātas debess iecerētas četras spēles.

Tikmēr ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Filadelfijas «Flyers», kas izbraukumā ar 3:4 (1:2, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Anaheimas «Ducks».

Ar «hat-trick» šajā mačā izcēlās «Ducks» hokejists Raiens Keslers, bet mājinieku vārtsargs Džons Gibsons pamanījās atvairīt 51 metienu.

Savukārt citā mačā pie uzvaras tikusi arī Vašingtonas «Capitals», kas savā laukumā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja Otavas «Senators».

Visas līgas un Austrumu konferences kopvērtējuma vadībā ar 56 punktiem 35 mačos atrodas Kolumbusas «Blue Jackets», kas guvusi jau 15 uzvaras pēc kārtas. Tikmēr latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas «Lightning» ar 42 punktiem 38 spēlēs ir devītā, bet uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo «Sabres» ar 34 punktiem 36 cīņās ir vājākā starp 16 vienībām.

Savukārt Rietumos vadībā ar 51 punktu 39 spēlēs atrodas Čikāgas «Blackhawks».

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222