05.12.2013. 00:10
Šovakar Anglijas Premjerlīgas 14. spēļu kārtā, praktiski vienlaicīgi, tika aizvadītas deviņas spēles, kurās piedalījās visas titula pretendentes. Deivida Moiza vadītā "Manchester United" savā laukumā piekāpās bijušajam klubam "Everton" ar rezultātu 0:1. Turnīra līdervienība "Arsenal" savā laukumā ar 2:0 pieveica "Hull City", bet "Chelsea" izbraukumā smagā cīņā ar 4:3 pieveica "Sunderland". Pateicoties Luisa Svaresa četriem gūtajiem vārtiem "Liverpool" ar 5:1 pieveica "Norwich", savukārt "Manchester City" viesos izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Šo cīņu noteikti pirms varēja saukt par kārtas centrālo, kaut vai dēļ tā, ka pirmo spēli "Manchester United" galvenais treneris Deivids Moizs aizvadīja pret savu bijušo klubu. Turklāt "Everton" pirms spēles apsteidza titulēto vienību turnīra tabulā, bija piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu līgā, bet pašam Moizam 10 gadu laikā vadot Liverpūles klubu nebija izdevies izcīnīt nevienu uzvaru "Old Trafford" stadionā. Spēles sākumā bīstamāk uzbruka viesi, kuri izmantojot augstu presingu neļāva laukuma saimniekiem uzsākt uzbrukumus, kā arī paši centās pēc iespējas ātrāk nokļūt sitienu pozīcijās.

Mājinieki pirmo reālo iespēju gūt vārtus izveidoja 16. minūtē, kad Veins Rūnijs no tieša vārtu tuvuma izdarīja spēcīgu sitienu, bet Tims Hovards paspēja reaģēt. "Manchester United" pamazām pārmēņa iniciatīvu spēlē un brīžiem tikai veiksme glāba viesus, kad Raiens Gigss ar galvu raidīja bumbu pavisam nedaudz garām kreisajam vārtu stūrim, bet pēc Rūnija sitiena un rikošeta "Everton" vārtus glāba stabs. Puslaika beigas pagāja uzbrukumos no vieniem vārtiem uz otriem, tomēr rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrajā puslaikā Mančestras spēlētāji turpināja uzbrukt vairāk, lai arī Liverpūlieši izmantoja savas iespējas pretuzbrukumiem. Hovards turpināja glābt savu komandu pēc Adnana Januzaja tālsitiena, kā arī pēc Patrisa Evrā ar galvu raidītās bumbas. Turklāt "Everton" labā turpināja strādāt arī vārtu karkass, kad pēc Maruana Felenī atkārtotā raidījuma bumba trāpīja pa pārliktni. Ko neizmantoja laukuma saimnieki, spēles beigās ar uzviju kompensēja viesi, kad pēc Romelu Lukaku piespēles gar vārtiem Braiens Ovjedo trieca bumbu tīklā (0:1). Mājinieku centieni izraut kaut vai neizšķirtu nebija veiksmīgi, līdz ar to "Manchester United" nespēja uzvarēt jau trešajā spēlē pēc kārtas un ieņem tikai devīto vietu turnīra tabulā.

Stīva Klārka vadītā WBA šajā sezonā jau bija paspējusi sagādāt pārsteigumus, izcīnot uzvaru izbraukumā pret "Manchester United", kā arī atņemt punktus "Arsenal" un "Chelsea". Zinot "Manchester City" problēmas izbraukuma cīņās, saspringtu spēli bija iespēja sagaidīt arī šovakar "The Hawthorns" stadionā. Viesiem šajā spēlē izdarīt to, kas sagādāja lielas grūtības vairākās izbraukuma spēlēs šosezon - gūt ātrus vārtus. Paveica to devītajā minūtē komandas rezultatīvākais spēlētājs Serhio Agvero, no vārtu priekšas noslēdzot Pablo Savaletas piespēli.

24. minūtē "Manchester City" izdevās dubultot pārsvaru, kad šoreiz līdzīga kombinācija tika izspēlēta no kreisās malas, šoreiz piespēli vārtu priekšā izpildīja Aleksandrs Kolarovs, bet bumbu tīklā raidīja Jaja Turē (0:2).Otrajā puslaikā spēles raksturs nemainījās un 74. minūtē Turē realizēja 11 metru soda sitienu. Spēles beigu daļā laukuma saimnieki tomēr atguva divus vārtus, tomēr pēdējie no tiem tika gūti dažas sekundes pirms spēles beigām, līdz ar to iespējas WBA iegūt kaut punktu spēlē nebija reālas.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
03.12. 22:00 Crystal Palace - West Ham 1:0 (1:0) Šamahs 41'
04.12. 21:45 Man United - Everton 0:1 (0:0) Ovjedo 86'
04.12. 21:45 Arsenal - Hull 2:0 (1:0) Bendtners 2' Ezils 47'
04.12. 21:45 Sunderland - Chelsea 3:4 (1:2) Altidors 14' O'šī 50' Bārdslijs 86'- Lempards 17' Azārs 36'62' Bārdslijs 84'(s.v.)
04.12. 21:45 Liverpool - Norwich 5:1 (3:0) Svaress 15'29'35'74' Sterlings 88' - Džonsons 83'
04.12. 21:45 Southampton - Aston Villa 2:3 (0:1) Rodrigess 48' Osvaldo 69' - Agbonlahors 15' Kozaks 64' Delfs 80'
04.12. 21:45 Stoke - Cardiff 0:0
04.12. 21:45 Swansea - Newcastle 3:0 (1:0) Daiers 45' Debišī 67'(s.v.) Šelvijs 81'
04.12. 22:00 West Brom - Man City 2:3 (0:2) Pantilimons 85'(s.v.) Aničebe 90' - Agvero 9' Turē 24'74'(11m)
04.12. 22:00 Fulham - Tottenham 1:2 (0:0) Dežaga 57' - Kirikešs 73' Holtbijs 82'