09.05.2015. 21:27
Šodien Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta lielākā daļa no 36. kārtas spēlēm. Plkst. 19:30 ceturtajā vietā esošā "Manchester United" viesos aizvadīja cīņu pret "Crystal Palace". Aizraujošā un saspringtā cīņā mančestrieši izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1, pateicoties Maruana Felenī gūtajiem vārtiem otrā puslaika galotnē.

"Manchester United", pēc zaudējumiem pēdējās trijās Premjerlīgas spēlēs, atkal nopietni atjaunoja intrigu cīņā par ceturto vietu turnīra tabulā, jeb tiesībām nākamsezon piedalīties Čempionu līgā. Turklāt Luisa van Gāla vadītā komanda nebija spējusi gūt vārtus šajos zaudējumos. Dienu iepriekš van Gāls apbēdināja "United" līdzjutējus paziņojot, ka Maikls Keriks šosezon komandai vairs nespēs palīdzēt, bet bez pieredzējušā pussarga mančestriešu sniegums un rezultāti ir krasi atšķirīgi. Pirms mača mančestriešu fanus šokēja arī ziņa, ka dažādu iemeslu dēļ spēlē nevarēs piedalīties Robins van Pērsijs un Anhels di Marija.

Mančestrieši cīņu uzsāka ļoti aktīvi, apliecinot nopietno vēlmi beidzot lauzt neveiksmju sēriju un nostiprināt savas pozīcijas tabulā. Jau astotajā minūtē Deilijs Blinds ar negaidītu tālsitienu teju šokēja Džulianu Speroni, tomēr vārtsargs spēja aizskart bumbu un tā, atsitoties pret stabu, trāpīja pa vārtu stabu. Tomēr 19. minūtē viesu aktivitāte tika atalgota, jo galvenais tiesnesis Maikls Olivers fiksēja "Crystal Palace" soda laukumā spēli ar roku un Huans Mata realizēja 11 metru soda sitienu (0:1). Tas gan nenozīmēja ka laukumā valdīja favorīti, jo Alana Pārdjū vadītā komanda regulāri apdraudēja Davida De Hejas sargātos vārtus. Turklāt mančestriešiem pirmajā puslaikā nācās veikt piespiedu maiņu, jo pēc sadursmes spēli nevarēja turpināt Lūks Šo, kura vietā laukumā devās Džonijs Evanss.

Van Gāla vadītās komandas problēmas ar to nebeidzās, jo pēc pārtraukuma cīņu turpināt nevarēja kapteinis Veins Rūnijs, kura vietu uzbrukuma smailē ieņēma Radamels Falkao. Laukuma saimnieki ļoti aktīvi un agresīvi uzsāka otro puslaiku, regulāri aplencot viesu soda laukumu. 57. minūtē mājinieki spēja izlīdzināt rezultātu, kad pēc Džeisona Pančona izpildītā tiešā brīvsitiena bumba skāra sieniņu, dezorientējot De Heju un atrodot ceļu vārtos (1:1). Neskatoties uz to, ka "United" centās sakārtot lietas uzbrukumā, bīstami momenti pie Speroni sargātajiem vārtiem praktiski nebija. Toties 71. minūtē mājinieki bija ļoti tuvu vārtu guvumam, bet De Hejas izcilā darbība vārtos glāba viesus no katastrofas.

Mačs norisinājās augstā tempā, iespējas vairāk bija laukuma saimniekiem, tomēr 78. minūtē atkal vadībā izvirzījās viesi. Pēc centrējuma soda laukumā Speroni sadūrās ar aizsargu un Maruans Felenī ar galvu raidīja bumbu vārtos (1:2). Pārdjū negrasījās padoties bez cīņas, laukumā sūtot visus iespējamos spēkus, ieskaitot Maruanu Šamahu. "Crystal Palace" bija izcila iespēja atkal izlīdzināt rezultātu, bet Glena Mareja raidīto bumbu spēja atvairīt lieliskais De Heja. Tā arī bija pēdējā nozīmīgā epizode pie viesu vārtiem, līdz ar to "Manchester United" izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, tuvojoties galvenajam sezonas mērķim, iekļūšanai nākamās sezonas Čempionu līgā.

09.05. Hull - Burnley 0:1 (0:0) Ingzs 62'
09.05. Crystal Palace - Man. United 1:2 (0:1) Pančons 57' - Mata 19'(11m) Felenī 78'
10.05. Man. City - QPR 15:30
10.05. Chelsea - Liverpool 18:00
11.05. Arsenal - Swansea 22:00