27.11.2013. 23:37
Šovakar Eiropas futbola laukumos turpinās UEFA Čempionu līgas grupu turnīra spēles. Leverkūzenē vietējais "Bayer" ar 0:5 atzina Anglijas Premjerlīgas čempiona "Manchester United" pārākumu, savukārt Doņeckas "Shakhtar" ar 4:0 savā laukumā pieveica spāņu "Real Sociedad".

Spēle Leverkūzenē sākās diezgan piesardzīgi, gan laukuma saimniekiem, gan viesiem no Mančestras meklējot vājos punktus pretinieku aizsardzībā. Sākumā šķietami labāk veicās "Bayer", bīstami uzbrukot Sonam, Emre Kanam un Kīslingam.

Tieši pēc Kīslinga bīstamā reida Mančestras aizsardzībā viesi metās pretuzbrukumā un pēc Rūnija vērīgas piespēles pāri visu aizsargu galvām bumbu pie tāla vārtu staba saņēma nepieskatītais Antonio Valensija.

Viesi turpināja uzbrukt un pelnīt iespējas izpildīt brīvsitienus – īpaši pamanāms šajā ziņā bija Kagava. Tieši pēc japāņa nogāzšanas lieliski izpildīto Rūnija brīvsitienu savos vārtos ievirzīja "Bayer" aizsargs Spahičs.

Atlikušajās 15 minūtēs pirmajā puslaikā "Bayer" nespēja izveidot neko ievērības cienīgu – uzbrukumi, kas lielākoties tika veidoti caur laukuma centru, pārsvarā apstājās jau pirms viesu soda laukuma.

Otrā puslaika startā "Bayer" centās veidot vārtu gūšanas iespējas, tomēr viņu pūles nevainagojās panākumiem. Gluži pretēji – viesu veidotie pretuzbrukumi bija krietni bīstamāki. 59.minūtē pēc diezgan rupjas Spahiča kļūdas Nani ar Rūniju aizmuka prettriecienā, kur portugāļa sistā bumba aizlidoja tikai nedaudz garām vārtu stabam.

Tomēr nākamo lielo iespēju viesi prata izmantot – pēc Gigsa izpildītā stūra sitiena Rūniju mēģinājumu veikli atvairīja "Bayer" vārtsargs Bernts Leno, tomēr pirmais pie bumbas bija Džonijs Evanss, kurš no pašas vārtu priekšas bija nekļūdīgs – 3:0.

"Bayer" vairs īpaši necentās "Manchester United" vārtus, tikmēr viesi jutās samērā brīvi laukumā un guva vēl divus vārtus. 77.minūtē pēc lieliskām Kagavas un Rūnija piespēlēm bumbu tukšos vārtos raidīja Kriss Smolings, bet 88.minūtē Nani no samērā asa leņķa pārcēla bumbu pāri no vārtiem iznākušajam Leno.

"Manchester United" panākums ļauj Anglijas čempionvienībai nodrošināt vietu nākamajā kārtā. "Bayer" gan vēl saglabā diezgan labas iespējas pievienoties saviem šodienas pretiniekiem turpmākā cīņā par Čempionu līgas trofeju.

Tikmēr Ukrainas pilsētā Doņeckā vietējais "Shakhtar" uzņēma spāņu "Real Sociedad". Viesi sāka aktīvi, uzbrukuma smailē vairākas reizes izvirzoties meksikānim Karlosam Velam. Lai gan pamazām savu spēli sataustīja arī mājinieki, tomēr bumbu vairāk kontrolēja spāņi.

Neskatoties uz to, pirmais trauksmes 35.minūtē bija tieši pie "Real Sociedad" vārtiem – "Shakhtar" horvāts Dario Srna satricināja vārtu stabu. Ukrainas klubs gan bija neatlaidīgs, un pēc divām minūtēm Luiss Adrianu atklāja spēles rezultātu.

Otrajā puslaikā Doņeckas futbolisti pievienoja vēl trīs bumbas, kamēr viesi neguva nevienus vārtus. Čīlieti Klaudio Bravo "Real Sociedad" vārtos divreiz pārspēja Duglass Košta un vienreiz arī Alekss Tešeira.

"Shakhtar" uzvara ļauj šobrīd ieņemt otro vietu grupā, par punktu apsteidzot "Bayer". Šīs pozīcijas saglabāšana ukraiņiem gan nesolās būt no vieglajām. Pēdējā kārtā "Shakhtar" paredzēts izbraukums Mančestrā, savukārt "Bayer" viesosies pie "Real Sociedad".

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Bayer – Manchester United 0:5 (0:2) Valensija 22' Spahičs 30' (s.v.) Evanss 66' Smolings 77' Nani 88'
Shakhtar – Real Sociedad 4:0 (1:0) Luiss Adrianu 37' Alekss Tešeira 48' Duglass Košta 68' 87'