25.10.2015. 17:57
Šodien plkst. 16:05 Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta 10. kārtas centrālā cīņa - Mančestras derbijs. "United" savā "Old Trafford" stadionā tikās ar "City". Pirmajā puslaikā abas komandas vairāk koncentrējās aizsardzībai un lai arī otrajā cīņas daļā spēle kļuva atklātāka, nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, derbijam beidzoties ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Pirms mača abu komandu galvenie treneri sagādāja nelielus pārsteigumus sākumsastāvu izvēlē, kuri pamatā bija saistīti ar aizsardzības pozīciju spēlētājiem. Luiss van Gāls centra aizsargu pozīcijā prognozējami turpināja uzticēties Krisa Smolinga un Fila Džounsa duetam, toties diezgan negaidīti labajā malā sūtīja Antonio Valensiju, bet pretējā flangā Markosu Roho, atstājot rezervē gan Mateo Darmianu, gan Deiliju Blindu. Tāpat kā Memfisu Depaju, atkal kreisās malas uzbrūkošā pussarga pozīcijā sūtot Antoniju Marsiālu, bet centra uzbrucēja lomu uzticot Veinam Rūnijam. Savukārt Manuels Pelegrini pretēji pirmsmača komentāriem, tomēr sūtīja sākumsastāvā komandas kapteini Vensānu Kompanī, kurš aizsardzības centrā darbojās kopā ar Nikolasu Otamendi, bet uzbrūkošo spēlētāju kvartetu veidoja Kevins De Broine, Jaja Turē, Rahīms Sterlings un Vilfrīds Bonī.

Maču abas komandas uzsāka ļoti uzmanīgi, lielāko uzmanību pievēršot aizsardzībai un aktīvam presingam, tādā veidā vairāk nodarbojoties ar pretinieku uzbrukumu plānu jaukšanu. Pirmo uzbrukumu līdz mērķtiecīgam sitienam pa vārtiem izspēlēja viesi, tomēr Sterlinga sitienu paspēja bloķēt Smolings. Kopumā spēles temps sākumā nebija augsts, kas nebija īpaši parocīgi "City" ātrajiem pussargiem Sterlingam ar De Broini. Pāris reizes gan viesiem izdevās izveidot ātrus pretuzbrukumus, kad "United" nepaspēja organizēti atgriezties aizsardzībā, tomēr līdz sitieniem pa Davida De Hejas sargātajiem vārtiem tos izspēlēt neizdevās. Savukārt mājinieku sastāvā vislielākos draudus veidoja Marsiāls, regulāri apspēlējot savus aizsargus.

Līdz pārtraukumam komandas tā arī nespēja atraisīties koncentrējoties vārtu gūšanai, jo spēlētāji darbojās laukumā ļoti blīvi, neļaujot pietiekami ērti pretiniekiem uzsākt uzbrukumus. Kamēr "City" regulāri izmantoja ļoti augstu un aktīvu presingu "United" laukuma pusē, mājinieki savu aizsardzību veidoja organizēti izkārtojoties savā laukuma pusē un neatstājot brīvas zonas. Turklāt retajos perspektīvajos uzbrukos abu vienību spēlētājiem pietrūka aukstasinības noslēgumos, līdz ar to līdz pārtraukumam skatītāji tā arī neieraudzīja ne tikai gūtos vārtus, bet pat sitienus vārtu rāmī. Šādā saspringtā atmosfērā visu kājām gaisā varēja pārvērst gūtie vārti un nācās cerēt, ka to izdosies izdarīt pēc iespējas ātrāk otrajā puslaikā.

Otro puslaiku daudz aktīvāk uzsāka "United", vairāk kontrolējot bumbu uzbrukuma zonā un 51. minūtē bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad pēc stūra sitiena Smolings uzvarēja gaisa divcīņā, bet Morgans Šnaiderlins nepaspēja bumbu novirzīt tīklā. Jau 55. minūtē Pelegrini veica spēlētāju maiņu, Sterlinga vietā laukumā sūtot Hesusu Navasu. Mačs pamazām kļuva atklātāks un ātrāks, līdz ar to arī aizsardzībai spēlēt kļuva sarežģītāk. 67. minūtē pirmo maiņu veica arī van Gāls, Huana Matas vietā labo malu atsvaidzinot ar Džesiju Lingārdu. Bet 77. minūtē "City" galvenais treneris laikam visraksturīgāk apliecināja galveno komandas uzdevumu, uzbrūkošā Turē vietā laukumā sūtot Martinu Demikelisu. 84. minūtē "United" bija vistuvāk uzvarai, kad Lingārda raidītā bumba no tuvas distances trāpīja pa pārliktni. 88. minūtē savu reakciju beidzot nācās nodemonstrēt arī Hārtam, izvelkot labajā stūrī raidīto bumbu. Līdz ar to mājinieki bija tuvāk uzvarai derbijā, bet kopumā mačs beidzās ar visnotaļ godīgu neizšķirtu 0:0.

Man. United - Man. City 0:0
Bournemouth - Tottenham 1:5 (1:3) Ričijs 1' - Keins 9'(11m) 56'63' Dembele 17' Lamela 30'
Liverpool - Southampton 25.10. 18:15