22.02.2017. 07:54
Anglijas futbola premjerlīgas vicelīdere Mančestras «City» un pagājušās sezonas sacensību fināliste Madrides «Atletico» otrdien uzvarēja UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajās spēlēs, pirms atbildes dueļiem iegūstot divu vārtu pārsvaru.

Mančestras «City» divreiz atspēlējās no iedzinējiem un ar 5:3 (1:2) fantastiskā duelī mājās apspēlēja Francijas komandu «Monaco», kamēr Madrides «Atletico» viesos ar 4:2 (2:0) uzveica Leverkūzenes «Bayer».

Līdz ar to abas komandas ieguva pieklājīgus handikapus pirms atbildes spēlēm, kas pēc trim nedēļām risināsies Monako un Madridē.

Spēlē Mančestrā 26.minūtē rezultātu atklāja mājinieku futbolists Rahīms Stērlings, kurš izcēlās no vārtu priekšas pēc Līroja Sanē piespēles, tomēr līdz puslaika beigām «Monaco» jau pārņēma vadību - 32.minūtē pēc centrējuma kritienā ar galvu atzīmējās rezultativitātes garšu atguvušais kolumbietis Radamels Falkao, bet vēl astoņas minūtes vēlāk Kiljans Mbape pēc soda sitiena laukuma centrā negaidīti viens nokļuva pie bumbas un panāca 2:1 viesu labā.

Otrā puslaika sākumā Falkao bija iespēja panākt jau 3:1, tomēr viņa neveiksmīgi izpildīto 11 metru soda sitienu tvēra Vilijs Kavaljero, savukārt 58.minūtē Serhio Agvero ātrā pretuzbrukumā pēc «Monaco» horvātu vārtsarga Danijela Subašiča kļūdas panāca 2:2.

61.minūtē Falkao lieliski nospēlēja individuāli un atguva vadību Francijas komandai, tomēr turpinājumā tā viesu aizsardzība pilnībā sabruka un atlikušajā pusstundā pamanījās ielaist trīs vārtus - vispirms Agvero pēc stūra sitiena panāca 3:3, 77.minūtē pēc vēl viena stūra sitiena jau izcēlās Džons Stouns, kurš bija vainojams Falkao otrajos gūtajos vārtos, bet vēl pēc piecām minūtēm, «Monaco» futbolistiem ļoti pasīvi darbojoties aizsardzībā, 5:3 panāca Sanē.

Otrajā spēlē, kas bija tikai nedaudz mazāk rezultatīva, Madrides «Atletico» jau no pirmajām minūtēm darbojās uz pretuzbrukumiem un šī stratēģija attaisnojās, viesiem pēc pirmā puslaika esot vadībā ar 2:0 - precīzi sita Sauls Njigess, kurš izcēlās ar raidījumu vārtu tālajā augšējā stūrī, un ātrajā pretuzbrukumā pēc Kevina Gameiro piespēles arī Antuāns Grīzmans.

Otrā puslaika sākumā Karims Bellarabi samazināja mājinieku deficītu līdz 1:2, tomēr 59.minūtē Gameiro realizēja 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts pēc pārkāpuma pret viņu uz pašas soda laukuma robežas. «Bayer» komandai vēlreiz deficītu līdz minimumam samazināja 68.minūtē, kad no viesu vārtsarga Migela Anhela Moijas bumba neveiksmīgi atsitās pret aizsargu Stefanu Saviču un ielidoja savos vārtos, tomēr 86.minūtē pēc centrējuma ar galvu viesiem divu vārtu pārsvaru atguva pieredzējušais Fernando Torress.

Pirmās četras UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēles tika aizvadītas jau pagājušajā nedēļā, kad Parīzes «Saint-Germain» mājās ar 4:0 sagrāva «Barcelona», bet Minhenes «Bayern» pārliecinoši ar 5:1 uzvarēja Londonas «Chelsea». Tāpat pašreizējā trofejas glabātāja Madrides «Real» ar 3:1 uzvarēja «Napoli» komandu, bet Lisabonas «Benfica» ar 1:0 pārspēja Dortmundes «Borsussia».

Savukārt astotdaļfināla pirmo dueļu izspēle noslēgsies trešdien, kad «Porto» uzņems Turīnas «Juventus», bet «Sevilla» mērosies spēkiem ar Anglijas čempioni Lesteras «City».

UEFA Čempionu līgā izslēgšanas spēlēs līdz finālam uzvarētāji tiks noskaidroti divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Šīs sezonas UEFA Čempionu līgas fināls 3.jūnijā notiks Kārdifā, Velsā.

UEFA Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides «Real», kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību «Atletico».