04.05.2014. 00:54
Svarīgu uzvaru Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta spēlē sestdien izcīnīja Mančestras «City» komanda, kas ar rezultātu 3:2 (2:1) izbraukumā pieveica Liverpūles «Everton», tuvojoties titulam.

Spēles rezultātu 11.minūtē atklāja mājinieku spēlētājs Ross Bārklijs, bet drīz vien argentīnietis Serhio Agvero panāca izlīdzinājumu. Pirmā puslaika beigās un otrā puslaika sākumā bosnietis Edins Džeko jau izvirzīja «City» komandu vadībā ar 3:1, bet talantīgā beļģa Romela Lukaku vārtu guvums neko vairs nemainīja.

Divas kārtas pirms sezonas beigām tagad «City» un «Liverpool» komandām ir pa 80 punktiem, tomēr Mančestras vienībai ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība - +59 pret +50. Tieši šis būs rādītājs čempionu noteikšanai, ja sezonas beigās vairākām komandām būs vienāds punktu skaits.

Tikmēr trešo vietu ar 78 punktiem pašlaik ieņem Londonas «Chelsea», bet vismaz ceturto vietu sezonas noslēguma kopvērtējumā jau garantējusi Londonas «Arsenal» komanda, kurai tas arī dos iespēju piedalīties UEFA Čempionu līgā.

Vietu premjerlīgā sestdien zaudēja Londonas «Fulham» un Kārdifas «City» komandas. «Fulham» 13 gadi augstākajā līgā noslēdzās pēc zaudējuma izbraukumā 1:4 (0:1) Stokas «City», bet Kārdifas komanda pēc gada pauzes atgriezīsies «Championship» turnīrā, jo ar 0:3 (0:1) izbraukumā piekāpās Ņūkāslas «United».

Kārtējo panākumu sestdien izcīnīja viena no pastarītēm «Sunderland», kas ar 1:0 (1:0) izbraukumā pamanījās pieveikt Mančestras «City» futbolistus, vienīgos vārtus gūstot zviedram Sebastianam Lāšonam.

Līdz ar to pēdējās četrās kārtās «Sunderland» vienība tikusi pie trim uzvarām un viena neizšķirta, turklāt vairāki no tiem gūti pret kopvērtējuma līderiem.

Divas kārtas pirms sezonas beigām kopvērtējuma lejasgalā «Sunderland» ar 35 punktiem ieņem 17.vietu, tai trīs punktus zaudē Noridžas «City», bet «Fulham» un Kārdifas «City» komandām, kurām atlicis aizvadīt vairs tikai pa vienam mačam ir attiecīgi 31 un 30 punkti.

Vietu premjerlīgā no «Championship» turnīra jau garantējušas Lesteras «City» un «Burnley» komandas, bet pēdējās ceļazīmes autore noskaidrosies pārspēlēs.

Tikmēr Mančestras «United» zaudējums līdz minimumam komandai samazināja cerības nākamajā sezonā piedalīties Eirokausos. Pirms tam sestdien Totenhemas «Hotspur» ar 0:2 (0:2) piekāpās Vesthemas «United», bet vēlāk zaudējumu cieta arī slavenais Mančestras klubs.

Līdz ar to tagad Mančestras «United» no sestajā vietā esošās «Hotspur» komandas, kas šobrīd aizņem sesto vietu un pēdējo ceļazīmi, atpaliek par sešiem punktiem, turklāt ir ar daudz sliktāku vārtu attiecību.