15.01.2017. 22:08

Jau no pirmā rallija ātrumposma M. Sesks, kurš ar pieredzējušo stūrmani A. Mālnieku kopā aizvadīja pirmās sacensības, bija pārliecinoši Latvijas čempionāta LRC3 klases un Igaunijas čempionāta EMV6 ieskaites līderi. Sacīkstes laikā Latvijas čempionātā tika uzvarēti visi, bet Igaunijas čempionātā – deviņi no desmit ātrumposmiem.

Tomēr visfantastiskākais sniegums 17 gadus vecajam liepājniekam izdevās absolūtajā ieskaitē – 83 ekipāžu konkurencē tika izcīnīta ceturtā vieta, piekāpjoties daudz jaudīgākajiem un ātrākajiem Škoda Fabia R5 un Mitsubishi Lancer Evo spēkratiem. Šajā gadsimtā tas bija atkārtots labākais vienas ass piedziņas auto sniegums Latvijas čempionātu vēsturē – 2003. gadā ar VW Golf Kit Car automobili rallijā “Vidzeme” ceturtais bija finišējis Aivars Kivkucāns.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas pilots: “Esmu gandarīts par sasniegto, bet jāatzīst, ka mūsu uzdevums un mērķis rallijā būtu braukt tikpat precīzi kā testos. Tādēļ uzskatu, ka nebija ideāls sniegums no mūsu puses. “Alūksne” bija ļoti sarežģīts rallijs ar daudz piedzīvojumiem. Tas, ka šajā rallijā esam ātrākā latviešu ekipāža, nozīmē, ka attaisnojas treniņos ieguldītais darbs, bet kādus 40% atdodam veiksmes faktoram. Tagad galvenais ir rūpīgi gatavoties nākamajam rallijam un “nepārdegt” pēc šīm veiksmīgajām sacensībām.”

Andris Mālnieks, LMT Autosporta Akadēmijas stūrmanis: “Jāatzīst, ka man bija lielāks stress nekā Mārtiņam – pirmais kopīgais rallijs, liela atbildība. Domāju, ka mums vēl ir jāuzlabo sadarbība sarežģītos apstākļos. Priekš pirmā kopīgā rallija kā ekipāžai, šīs bija ļoti sarežģītas sacensības. Tagad galvenais ir smagi treniņi, lai nākamo ralliju stabili un ātri nobrauktu.”

Nākamās sacensības “LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāžai Mārtiņš Sesks / Andris Mālnieks būs 11. februārī, kad Gulbenes apkārtnē risināsies Latvijas čempionāta otrais posms “Sarma 2017”.

Informāciju sagatavoja:Anda TreijaLMT Autosporta AkadēmijaSabiedriskās attiecībasBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties