22.07.2016. 18:05
Latvijas čempione "Valmiera/ORDO" turpina sastāva komplektāciju jaunajai sezonai, piesaistot komandas sastāvam Valmieras basketbola audzēkni Rinaldu Mālmani. Spēka uzbrucējs "Valmiera/ORDO" vienībai tiek izīrēts no Spānijas komandas "Laboral Kuxta".

20 gadus vecais un 205 cm garais Valmieras basketbola audzēknis Rinalds Mālmanis Spānijas komandas Vitorijas "Laboral Kuxta" jaunatnes sistēmai pievienojās 15 gadu vecumā - 2011. gadā, pavadot Spānijā piecas sezonas. Spēka uzbrucējs šajā laikā spēlējis spāņu jaunatnes čempionātā un "Laboral Kuxta" sastāvā bijis pieteikts Eirolīgas turnīram, kur gan laukumā nav izgājis. Pērnajā sezonā jaunais basketbolists spēlēja Spānijas trešās spēcīgākās līgas komandā "Araberri".

Pirms došanās uz Spāniju Mālmanis aizveda Valmieras U-15 vecuma komandu līdz Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas čempionu titulam, tiekot atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Mālmanis pārstāvējis visu vecuma Latvijas jaunatnes izlases. Pagājušajā vasarā Mālmanis, spēlējot starp gadu vecākiem basketbolistiem, palīdzēja U-20 izlasei izcīnīt piekto vietu Eiropas čempionātā. Savukārt šobrīd notiekošajā Eiropas U-20 vecuma čempionātā valmierietim dalību liedza sezonas laikā gūta trauma.

"Valmiera/ORDO" ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš par komandas sastāva jaunāko papildinājumu: "Ir gandarījums, ka izdevās vienoties ar vienu no Eirolīgas grandiem "Baskonia" organizāciju par Rūjienas un Valmieras basketbola audzēkņa Rinalda Mālmaņa izīrēšanu uz vienu sezonu tieši "Valmiera/ORDO" komandai. Nonācām pie kopsaucēja ar "Baskonia" vadību, ka Rinaldam pārliecības atgūšanai un progresam īstā vieta varētu būt tieši Valmiera, nevis kāda Spānijas 3.līgas komanda. Nozīmīgs faktors bija arī treneris Uvis Helmanis, kurš tiek atzīts par veiksmīgu darbā ar jauno spēlētāju meistarības uzlabošanu, un Gatis Melderis, kurš ar Rinaldu ir daudz strādājis vasarās. 205cm garais Mālmanis var spēlēt gan 3., gan 4.numura pozīcijā, taču vairāk viņu izmantosim kā vieglo uzbrucēju."

"Valmiera/ORDO" aizvadītajā sezonā kļuva par Latvijas čempioniem, pārtraucot ilgstošo Rīgas un Ventspils komandu savstarpējo cīņu finālā. No pērnās sezonas čempionu sastāva komandā paliek Jānis Kaufmanis, Raimonds Gabrāns, Haralds Kārlis, Artūrs Bērziņš, Ervīns Jonāts un Lauris Blaus. Komandu jaunajā sezonā vadīs bijušais "Liepāja/Triobet" galvenais treneris Uvis Helmanis, bet viņa asistents būs Gatis Melderis.

Izmantotie resursi:Valmiera/ORDOAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties