05.12.2012. 15:02
Ceturto zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā trešdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar rezultātu 7:2 kapitulēja Maģnitogorskas «Metallurg» vienībai. Ar trīs vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm šajā spēlē izcēlās Jevgēņijs Malkins.

Spēles pirmajās minūtēs abas komandas apmainījās ar vairākiem uzbrukumiem, taču vairāk darba bija Latvijas kluba vārtsargam Mārim Jučeram, kurš vairākas reizes pēc kārtas atvairīja Malkina metienus. Par asumiem laukuma vidū trešajā minūtē komandas saņēma abpusēju sodu, «Dinamo» rindās tiekot noraidītam Ivanānam, bet piektajā minūtē rīdziniekus mazākumā atstāja Matjē Karls.

Tomēr šis mazākums Latvijas vienībai padevās necerēti veiksmīgs, jo tā izskaņā «Dinamo» prata izvirzīties vadībā - divus pretiniekus individuāli apspēlēja Meija, kurš vēlāk izrādījās pārākas arī par «Metallurg» vārtsargu Ari Ahonenu un raidīja ripu vārtos.

Drīz pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Divas labas iespējas izcelties bija Karsumam, taču tās palika neizmantotas. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos abpusēja noraidījuma ietvaros tika sodīts Roberts Bukarts, bet brīdi vēlāk uz noraidīto soliņu bija spiests doties Aleksandrs Žirū, atstājot viesus trijatā pret četriem «Metallurg» hokejistiem. Šajā mazākumā «Dinamo» klājās ļoti grūti, un lielais mājinieku spiediens netika izturēts - trešdaļas 13.minūtē pēc lieliskas saspēles Jučeru pārspēja Mozjakins.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos pie iespējas spēlēt vairākumā tika «Dinamo», tomēr tajā rīdzinieki nespēja izveidot neko ievērības cienīgu, bet brīdi vēlāk pēc lieliskas Malkina darbības ripu Jučera vārtos ieraidīja Gončars. Viņš mājiniekiem vadību dāvāja minūti un 53 sekundes pirms trešdaļas beigām.

Otro trešdaļu «Dinamo» sāka ar ātri nopelnītu vairākumu, taču arī šoreiz nopietnas briesmas mājinieku vārtiem netika radītas. Uzreiz pēc tam lielāku laika sprīdi laukumā izpaudās «Metallurg» vienības dominance, hokejistiem izveidojot vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra. Septītajā minūtē noraidīts tika Kristaps Sotnieks, tomēr viesi spēja mazākumu izturēt, lai arī «Metallurg» pārstāvji nemitīgi viesu aizsardzības zonā vērpa ļoti bīstamas saspēles.

Trešdaļas vidū smagi apmalē tika iegrūsts Bukarts, kurš vēlāk laukumu pameta vien ar komandas biedru palīdzību, bet «Dinamo» tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā. Tajā gan kārtējo reizi rīdzinieki pie vārtu gūšanas iespējām netika.

Pēc atgriešanās pilnos sastāvos atkal laukumā pilnībā dominēja mājinieki, tomēr «Dinamo» spēja viesu aktīvo presingu izturēt un galu galā arī izlīdzināja rezultātu, kad 36.minūtē pēc Meijas individuālās darbības izcēlās Bukarts. Viņš savā septītajā šīs sezonas spēlē guva savus pirmos vārtus. Pēc gūtajiem vārtiem viesi «uz kārstām pēdām» lūkoja gūt arī trešos vārtus, taču šo spēles nogriezni aprāva Mārtiņa Poreja noraidījums.

Lai arī «Dinamo» hokejisti mazākumā darbojās pārliecinoši, bet Jučers droši tvēra visus laukuma saimnieku metienus, desmit sekundes pirms trešdaļas beigām vadību «Metallurg» atgrieza Kuļomins. Šajā vārtu guvumā savu trešo rezultatīvo piespēli mačā nopelnīja Malkins.

Rīgas «Dinamo» - Magņitogorskas «Metallurg» 2:7 (1:2, 1:1, 0:4).

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (6:07), 1:1 Sergejs Mozjakins (Gončars, Malkins) (12:43, vair.), 2:1 Sergejs Gončars (Malkins, Kuļomins) (18:07), 2:2 Roberts Bukarts (Meija) (35:51), 3:2 Nikolajs Kuļomins (Malkins, Mozjakins), (39:50), 4:2 Malkins (Mozjakins) (47:22, vair.), 5:2 Nikolajs Kuļomins (Gončars, Malkins) (51:10, vair.), 6:2 Sergejs Mozjakins (Platonovs, 51:45), 7:2 Envers Ļisins (58:14).

Soda minūtes: 16 - 18

Metieni: 25 - 33

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Māris Jučers (Mikaēls Telkvists).

Aizsargi: Mārtiņš Porejs, Arvīds Reķis, Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs un Metjū Karls.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Roberts Bukarts, Aleksandrs Žirū, Pols Šehura, Vitālijs Pavlovs, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Aleksandrs Ņiživijs, Māris Bičevskis, Gints Meija, Elvijs Biezais.

Papildinās ar centru uzbrucēju

Pēc zaudējuma Čeļabinskā Rīgas «Dinamo» paziņoja, ka komanda noslēgusi līgumu ar augumā raženo (195 cm) Latvijas centra uzbrucēju Vitāliju Pavlovu, kurš komandai pievienojies tieši Magņitogorskā.

Uz Maģnitogorsku «Dinamo» komanda devās ar pieredzējušo aizsargu Krišjāni Rēdlihu un jauno vārtsargu Rihardu Cimermani ierindā. Savukārt četros izbraukuma mačos nevarēs palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis, kam ir ceļgala savainojums.

Tūre turpināsies piektdien Jekaterinburgā

Piektdien «Dinamo» izbraukumu turpinās Jekaterinburgā pret sava bijušā vārtsarga Krisa Holta pārstāvēto «Avtomobilist» un 9. decembrī ar trešo savstarpējo maču pret principiālajiem pretiniekiem Minskas «Dinamo».

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230