17.08.2015. 14:24
Pagājušajā nedēļas nogalē, Alūksnes apkārtnē, netālu no uz Igaunijas robežas esošā Murata ezera, notika divu dienu orientēšanās sacensības "Malienas kauss", kuras ir īpašas ar to, ka to uzvarētājus nosaka ar iedzīšanas sacensībām otrajā dienā. Sieviešu elitē nepārspējama bija Pleskavas sportiste Jekaterina Ņikitina, bet vīriešu elitē pavērsieniem bagātās sacīkstēs uzvarēja Rolands Blumbeks (Mežmalas/Madona).

OK "Alūksne-Ape" izvēlētais apvidus nelika vilties orientēšanās cienītājiem - purvi un izcirtumi mijās ar labi skrienamu mežu, kā arī vietām ar sarežģītu mikroreljefu. Par sacensību centru bija izvēlētas gleznainas mājas "Saliņas", kas pagājušajā nedēļas nogalē uzņēma 380 orientieristus.

Sieviešu elitē konkurence bija neliela un savā līgā startēja Pleskavas orientieriste Jekaterina Ņikitina. Otro goda pjedestāla pakāpienu aizņēma Ilze Spalviņa (Azimuts OK - SmBJSS).

Vīriešu elitē konkurence lielāka un sacensības - aizraujošākas. Pirmās dienas vidējās distances sacensībās pārliecinoši ātrākais bija Marģers Kietis, kurš gan izlaida priekšpēdējo kontrolpunktu un tika diskvalificēts, līdz ar to zaudējot iespēju cīnīties arī par vietām kopvērtējumā. Jānis Tamužs uzrādīja labāko rezultātu, taču tikai 15 sekundes no viņa atpalika Juris Dzenītis, kurš jau otrajā LK posmā pēc kārtas iesaistās cīņā par uzvaru. Kalvis Brūns, Jānis Skujenieks un Rolands Blumbeks atpalika aptuveni minūti no līdera. Šāda situācija solīja aizraujošu iedzīšanu.

Otrajā sacensību dienā notika izšķirošās iedzīšanas sacensības garajā distancē. Jau drīz vien pēc starta veselības problēmu dēļ izstājās līderis Tamužs un vienatnē vadībā izvirzījās Dzenītis. Drīz vien viņu panāca Blumbeks, kurš gan vairākas reizes kļūdījās un zaudēja vadību. Pēdējo reizi bīstama kļūda tika pieļauta netālu no finiša, taču distances beigās ar pārliecinoši augstāku tempu Blumbekam izdevās nodrošināt uzvaru Malienas kausa izcīņā. Otrajā vietā - Dzenītis (Madonas BJSS/OK Arona), bet uz trešo vietu pakāpās Skujenieks (Ozons).

Latvijas kausa izcīņa turpināsies ar Valmieras čempionātu Zilaiskalnā un Lauvaskalnā jau nākamajā nedēļas nogalē.

Informāciju sagatavoja:Jānis Tamužs,LOF preses dienestsBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties