01.07.2017. 21:10

Pirmās spēles A grupā beidzās bez pārsteigumiem. Jaunzēlande, neraugoties uz 28 kļūdām un 51,5% precizitāti brīvmetienos, pārspēja centīgo Koreju ar 88:81. Ervē Kudrē trenētā Francija uzspieda aizsardzības basketbolu Argentīnai – 62:53.

C grupā disciplinētā Spānija izmantoja teicamu bumbas kustību – 23 no 30 metieniem no spēles gūti pēc rezultatīvām piespēlēm – un pārspēja Japānu ar 78:67. Uzlēcošās Saules zemes pārstāvjiem nelīdzēja arī Rui Hačimuras 20 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Kanāda valsts nacionālo svētku dienā sagrāva Mali – 91:42. Kļavas lapas zemes pārstāvji nosedza pretinieku līderi Usmanu Traori, atļaujot tam realizēt tikai 1 no 23 metieniem... Traore netrāpīja nevienu no septiņiem divpunktniekiem un iemeta 1 no 16 tālmetieniem.

B grupā ar lielu interesi tika gaidīta Eiropas U18 vicečempiones Lietuvas un ceturtās vietas īpašnieces Vācijas spēkošanās. Lietuvieši neļāva rasties intrigai, starta minūtēs izraujoties vadībā ar 15:2. Lai kā vācieši centās, viņi nespēja apturēt pretinieku uzbrukumu, abos puslaikos ielaižot attiecīgi 48 un 50 punktus. Iznākumā likumsakarīga Lietuvas uzvara – 98:79.

Bambergas “Brose” bijušais uzbrucējs Arnolds Kulboka izcēlās ar 25 punktiem. Vitorijas “Baskonia” uzbrūkošais aizsargs Tads Sedekerskis pievienoja 22 punktus un deviņas atlēkušās bumbas. Vācijas rindās neviens spēlētājs neguva vairāk par 17 punktiem.

D grupas starta cīņā “Kentucky” superzvaigznes – Džona Kalipāri – trenētie ASV basketbolisti sagrāva Irānas Islāma Republiku ar 108:48. Amerikāņu rindās punktus guva visi 12 spēlētāji.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601