25.10.2015. 15:50
Svētdien Latvijas futbola čempionāta SMScredit.lv Virslīgas 26. kārtas spēlē "Jelgava", pateicoties Oļega Malašenoka trim vārtu guvumiem, ar rezultātu 3:1 savā laukumā apspēlēja "Mettu/Latvijas Universitāti".

Jau pirmajā spēles minūtē pēc laba centrējuma Kļuškinam ar galvu padevās itin labs sitiens, taču nedaudz garām tālajam vārtu stabam. Mājinieki sāka apņēmīgi, jau pirmajās minūtēs izveidojot vairākas situācijas. Devītajā minūtē Malašenoks ielauzās soda laukumā pa labo malu, augstu centrēja, kur Kļuškins sita pāri vārtiem. 11. minūtē viesi no Rīgas atbildēja ar pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar vārtu guvumu. Pēc Gata Kalniņa piespēles pa zemi pāri soda laukumam kreisajā malā pilnīgi brīvs un nepiesegts bumbu uztvēra bijušaisa jelgavnieks Armands Pētersons, nekavējoties raidot ķoci tīklā - 1:0!

Desmit minūtes vēlāk teicamu iespēju neizmantoja Malašenoks, kurš aizsteidzās garām Ševeļovam un sita, taču virsū Ošam, un rezultāts nemainījās. 31. minūtē Dāvis Ošs vēlreiz izglāba savu komandu pēc Kļuškina izrāviena viens pret vienu. Līdz puslaika beigām jelgavniekiem bija vēl vairākas iespējas, kas palika neizmantotas un pirmās 45 minūtes noslēdzās ar "Mettas" vadību (1:0).

Dāvim Ošam bija darba pilnas rokas jau no paša otrā puslaika sākuma, kad jelgavnieki turpināja savu ofensīvu. Visbeidzot tā deva rezultātu aptuveni 15 minūtes pēc otrā puslaika sākuma, kad viesu aizsardzība nospēlēja nepārliecinoši, un Malašenoks ar spēcīgu sitienu panāca līdzsvaru uz tablo (1:1). Vēl astoņas minūtes vēlāk pēc soda sitiena izspēles jelgavnieki tika pie otrā vārtu guvuma - ar galvu bumba tika nolikta pa sitienam Malašenokam, un Oļegs atkal raidīja bumbu tīklā - 2:1 mājninieku labā. 70. minūtē Malašenokam atkal bija iespēja izcelties, taču "hat-trick" neizdevās, jo kārtējo reizi labu meistarību vārtos demonstrēja Ošs.

"Jelgavas" uzbrukumi turpinājās, un Malašenoks savu "hat-trick" iespēju sagaidīja. Pēc stūra sitiena bumba vispirms tika sista pa vārtu stabu, bet pēc tam Malašenoks bija veiklākais vārtu priekšā un panāca jau 3:1. Pēdējās desmit minūtēs rīdziniekiem arī bija pa kādai iespējai, taču tās netika izmantotas un spēle noslēdzās ar jelgavnieku pārliecinošu uzvaru.

Vismaz tik ilgi, kamēr nav noslēgusies "Skonto" un "Ventspils" spēle, jelgavnieki pacēlušies uz otro pozīciju turnīra tabulā.

Jelgava - Metta/LU 3:1 (0:1)Vārti: Malašenoks 62', 68', 73' - Pētersons 11'Brīdinājumi: N'Dekre 67'Jelgava: Ikstens, Savčenkovs, Freimanis (Kiriļins 76'), Sosranovs, Latka (Lazdiņš 85'), Bogdaškins, Malašenoks, Diallo, Eriba (Jaudzems 80'), Ošs, Kļuškins.Metta/LU: Ošs, Kalniņš, Puķītis, Ševeļovs, N'Dekre (Uldriķis 74'), Guiti, Emsis (Stuglis 74'), Pētersons, Juhņevičs (Labanovskis 86'), Giļņičs, Vardanjans.Galvenais tiesnesis: Ivars Caune