15.08.2015. 19:58
SMScredit.lv Virslīgas spēlē "Liepāja" savā laukumā ar 2:0 pārspēja "Mettu"/LU. Vārtus liepājnieku labā guva Iļja Šadčins un Vitālijs Maksimenko.

"Liepājai" salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli Jelgavā (1:1) bija četras izmaiņas sākumsastāvā. Jaunajā komandā debitēja vārtsargs Pāvels Doroševs un Vitālijs Maksimenko, bet pamatsatsāvā atgriezās Valērijs Afanasjevs un Iļja Šadčins. Ja Raivo Varažinska palikšana rezervē bija prognozējama, tad Maksimenko no starta vienpadsmitnieka izstūma nevis Endiju Šlampi, bet gan pieredzējušo Oskaru Kļavu. Viesiem bija divas izmaiņas – Ingars Sarmis Stuglis un Aleksejs Giļņičs devās Eduarda Emša un Konstantīna Fjodorova vietā. Galvenā tiesneša statusā Virslīgā debitēja Andris Utināns.

Kā jau gaidīts, mājinieki daudz uzbruka, bet viesi, no ierastā 4-3-3 pārgājuši uz 5-3-2, pacietīgi gaidīja iespējas aizskriet pretuzbrukumos. Liepājnieki izpildīja daudz standartsituāciju, divreiz komandu glāba Dāvis Ošs, vienreiz pēc Dāvja Ikaunieka sitiena – arī pārliktnis, tomēr 37. minūtē "Mettas"/LU cietoksnis beidzot krita. Atkal par galveno varoni kļuva Šadčins, kurš Jelgavā neizšķirtu izrāva pēdējās sekundēs, bet te bija pirmais pie atlēkušās bumbas (1:0). Jau pēc četrām minūtēm ar skaistiem vārtiem izcēlās debitants Maksimenko, kurš no tālienes pārmeta bumbu pāri Ošam (2:0).

Otrajā puslaikā liepājnieki nedaudz samazināja apgriezienus, ļaujot "Mettai"/LU pieturēt bumbu un veidot uzbrukumus. Rīdzinieki gan nespēja izveidot neko ļoti bīstamu, ja neskaita Elī Ndekres izrāvienus vienatnē pret Doroševu 75. un 90. minūtē. Pirmajā gadījumā pieredzējušais vārtsargs tika galā ar "Mettas"/LU leģionāra sitienu, bet otrais sitiens lidoja garām vārtiem. Spēle noslēdzās ar 2:0 "Liepājas" labā.

"Liepāja" – "Metta"/LU 2:0 (2:0)Vārti: Šadčins 37', Maksimenko 41'Brīdinājumi: Šlampe, AfanasjevsLiepāja: Doroševs, Mihadjuks, Ivanovs, Maksimenko, Šlampe (Tumanovs 63'), Toress (Merkau 69'), Ikaunieks, Hmizs, Šadčins (Jurkovskis 57'), Kamešs, AfanasjevsMetta/LU: Ošs, Ševeļovs, Puķītis, Ostrovskis, Gitī, Vardanjans, Stuglis (Priedēns 61'), Juhņevičs, Pētersons (Fjodorovs 68'), Ndekrē, GiļņičsGalvenais tiesnesis: Andris Utināns.