03.10.2015. 23:50
Dažādās Eiropas līgās spēles aizvadījuši arī Latvijas futbola leģionāri. Austrijas Bundeslīgā pilnu spēli komandas 0:4 zaudējumu aizvadījis kreisās malas aizsargs Vitālijs Maksimenko, savukārt Beļģijas čempionātā pamatsastāvā devās Eduards Višņakovs, taču 62. minūtē tika nomainīts. Francijas 2. līgā arī šoreiz ''Metz'' nebija pieteicis Jāni Ikaunieku.

Vitālija Maksimenko ''Mattersburg'', kas čempionāta ievadā bijusi tuvu labākajam trijniekam, pēdējā spēlē ar 2:4 piekāpās ceturtajā vietā esošai ''Salzburg'', bet šovakar spēlēja ''Admira'', kas ieņem trešo pozīciju. Diemžēl pierādījās, ka pagaidām augstāk par piekto pozīciju ''Matterburg'' nav spējīga kāpt - 0:4. Latvijas izlases kreisās malas aizsargs nospēlēja visu spēli. Turnīra tabulā ''Mattersburg'' ar 16 punktiem saglabā piekto vietu, tagad no ''Admira'' atpaliekot par četriem punktiem.

Beļģijas augstākās līgas čempionātā ''Westerlo'' pamatsastāvā devās centra uzbrucējs Eduards Višņakovs, kuram gan ar rezultativitāti izcelties neizdevās, un 62. minūtē treneris Eduardu pie 1:0 rezultāta nomainīja. 70. minūtē rupji kļūdījās ''Westerlo'' aizsargs, un ''Kortrijk'' savu iespēju izmantoja - 1:1. Čempionātā Višņakovam piecās spēlēs vieni vārti, bet komanda septiņiem punktiem desmit spēlēs ieņem pēdējo 16. vietu.

Kipras augstākās līgas čempionātā ''Nea Salamis'' komandai pie punktiem palīdzējis tikt Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors. Lai arī lielāko otrā puslaika daļu mājinieki bija iedzinējos, jau kompensācijas laikā tomēr izdevās izraut 1:1 neizšķirtu pret ''Paphos''. Šteinbora pārstāvētā komanda ar desmit punktiem sešos mačos ieņem augsto piekto vietu starp 14 vienībām.

Francijas pēc spēka 2. līgas čempionātā ''Metz'' pieteikumā trešo spēli pēc kārtas nebija atrodams latviešu priekšējās līnijas futbolista Jāņa Ikaunieka vārds. Jānis ir izsaukts uz izlasi gaidāmajām spēlēm pret Islandi un Kazahstānu, Marianam Paharam atzīmējot, ka Ikaunieks ir gatavs strādāt pilnvērtīgi, tomēr arī šovakar treneri ''Metz'' sastāvā futbolistu neiekļāva. Spēlē komanda 1:1 cīnījās ar ''Brest'', ar 19 punktiem desmit mačos saglabājot otro pozīciju.

Polijas Ekstraklasē šovakar iepriekšējā spēlē nopelnīto divu dzelteno kartīšu dēļ piedalīties nevarēja labās malas aizsargs Vladislavs Gabovs, un interesanti, ka viņu šajā pozīcijā aizvietoja cits Latvijas futbolists Aleksandrs Fertovs, kuru vairāk tomēr ir ierasts redzēt vidējā līnijas centrā. Lai nu kā, ''Korona'' vārtus neielaida un nospēlēja 0:0 ar '' Podbeskidzie''. 11 spēlēs ''Korona'' iekrājusi 14 punktus, ierindojoties desmitajā vietā 16 komandu konkurencē.

Polijas 1. līgā uz maiņu laukumā 85. minūtē devies Sergejs Kožans, bet tajā brīdī ''Bytow'' jau bija mazākumā un iedzinējos ar 0:3 pret ''GKS Katowice''. Atlikušajā laikā spēles rezultāts vairs nemainījās. ''Bytow'' pēc piedzīvotā zaudējuma atrodas devītajā vietā ar 14 punktiem. Polijas 1. līgā startē 18 komandas. Igaunijas čempionātā Narvas ''Trans'' sastāvā pilnu spēli nospēlējis Vitālijs Ziļs, bet komanda ar 0:2 zaudēja ''Sillamäe Kalev''. ''Trans'' 32 spēlēs sakrājusi 48 punktus un ieņem sesto vietu.

Izmantotie resursi:Live scores, results, fixtures, tables,...FlashScore.com: Live Soccer Scores, Livescore