09.07.2012. 10:28
2010. gada pasaules junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Maksims Bogdanovs pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu spīdvejā. Savukārt junioru konkurencē otro gadu pēc kārtas uzvarēja Andžejs Ļebedevs.

Latvijas atklātais čempionāts spīdvejā Daugavpils "Lokomotīves" mototrekā risinājās apmēram 5000 skatītāju klātbūtnē un karsti bija ne tikai tribīnē, bet arī motoceliņā - gan bronzas medaļas ieguvēja, gan čempiona noskaidrošanai bija nepieciešami papildus braucieni.

Maksims Bogdanovs sāka ar zaudējumu pirmajā braucienā Kjastam Podžukam, taču tad uzvarēja trijos braucienos pēc kārtas (bija pirmais, kurš pārspēja poli Miroslavu Jaloņski) un pēdējā braucienā varēja nodrošināt sev titulu, bet... Pēdējais brauciens ļoti svarīgs bija arī Andžejam Ļebedevam, kuram tikai uzvara dotu pirmo vietu junioru konkurencē (somam Timo Lahti tobrīd bija 9 punkti, bet Ļebedevam - 7 punkti). Līdz tam braucis ne visai veiksmīgi, Ļebedevs lieliski aizvadīja pēdējo braucienu un pārliecinoši tajā uzvarēja, otro gadu pēc kārtas kļūdams par junioru čempionu. Otrais - Lahti, trešais - Vadims Tarasenko no Krievijas, kurš pārstāv Daugavpils "Lokomotīvi" Polijas 1. līgas čempionātā.

Pa 12 punktiem pēc piecām braucienu sērijām bija Kjastam Podžukam un polim Mateušam Ščepaņakam, bet pa 13 - Bogdanovam un Miroslavam Jabloņskim. Gan papildbraucienā par trešo vietu, gan par titulu pārliecinoši uzvarēja mājinieki. Maksims Bogdanovs pirmo reizi karjerā kļuva par Latvijas čempionu.

Visvairāk - pieci - Latvijas čempiona titulu ir Andrejam Koroļovam (viņš pašreiz ir Bogdanova menedžeris), pa trim reizēm Latvijas čempiona godā ir bijuši Vladimirs Ribņikovs (pašreizējais kluba prezidents), Nikolajs Kokins (pašreizējais "Loko" galvenais treneris) un Grigorijs Laguta, kurš arī bija klāt sacensībās, bet diemžēl nevarēja aizstāvēt savu titulu - viņš Krievijas izlases rindās piedalās Pasaules kausa finālsacensībās, Krievija pirmo reizi iekļuva finālā un FIM nolikums paredz, ka finālturnīra dalībnieki nevienās citās sacensībās nedrīkst piedalīties dienu pirms un dienu pēc pusfināla, izslēgānas sacensībās vai fināla. Pirmais pusfināls notika sestdien...

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana