09.07.2015. 12:32
Četrkārtējais pasaules čempions autorallijā Tomijs Makinens oficiāli apstiprināts par "Toyota" komandas vadītāju.

Japānas autoražotājs "Toyota" pasaules rallija čempionātā atgriezīsies 2017. gadā, startējot ar jauno "Yaris WRC" modeli, kas jau šobrīd tiek testēts un attīstīts. Šonedēļ tika sperts nākamais solis uz priekšu un nosaukts cilvēks, kurš vadīs rūpnīcas komandu pasaules čempionātā.

Tomijs Makinens ir viens no panākumiem bagātākajiem pilotiem WRC vēsturē. Čempionātā viņš startēja no 1985. līdz 2003. gadam, uzvarot 24 posmos un četras reizes "Mitsubishi" rūpnīcas komandas sastāvā kļūstot par pasaules čempionu.

Makinenam ir pieredze rallija komandas vadīšanā, jo pēc karjeras noslēgšanas Somijā viņš vada pats savu "Tommi Makinen Racing" vienību. Šai komandai jau iepriekš bijušas saistības ar "Toyota" - pērn Makinena vadībā tika pabeigta rallija mašīnas "Toyota GT86" gatavošana un "Rally Finland" sacensībās ar to tika veikti paraugdemonstrējumi. Ziņas par to, kā šis projekts attīstīsies turpmāk, gan ir visai skopas.

Lai gan ir zināms "Toyota" komandas vadītājs un arī oficiālais nosaukums , kas būs "Toyota Gazoo Racing", pagaidām vēl nav paziņoti piloti. Testu braucienos jauno WRC auto attīsta Sebastians Lindholms un Stefans Sarazāns, bet par attīstības programmas dalībniekiem nesen tika pieņemti Eriks Kamilli un Tēmu Suninens.

Kamēr "Toyota" 2017. gadā ienāks pasaules čempionātā, pēc 2016. gada nosezonas no WRC varētu aiziet "Citroen". Komandas vadība apstiprinājusi, ka turpinās startēt vai nu WRC, vai pasaules salonmašīnu čempionātā (WTCC), tomēr vienu no programmām slēgs. Vēl nav pieņems, kuram čempionātam tiks dota priekšroka.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...WRC.com®| FIA World Rally Championship |...Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties