12.07.2015. 12:58
Pazīstamais īru MMA cīkstonis Konors Makgregors (18-2-0) kronēts par pagaidu UFC vieglā svara čempionu. Viņš cīņu šova „UFC 189” vakara galvenajā mačā otrajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja amerikāni Čadu Mendesu (17-3-0).

Cīņu šovā „UFC 189” skandalozajam Konoram Magregoram cīņu būrī bija ieplānota tikšanās ar pašreizējo UFC vieglā svara čempionu Hosē Aldo (25-1-0), taču čempions īsi pirms mača guva savainojumu un cīņu vajadzēja atcelt.

Lai arī Makgregoram, kura dēļ uz šo šovu tika pirktas vairums biļešu, nebūtu jāizlaiž šis pasākums, Aldo vietā tika atrasts Čads Mendess un viņiem tika piedāvāts paspēkoties par pagaidu UFC vieglā svara čempiona jostu. Pirms šīs cīņas abi titula pretendenti viens otram daudz neglaimojošu vārdu, taču visas domstarpības tika atrisināt cīņu laukumā.

Jau pirmais raunds aizritēja diezgan asā un skatāmā cīņā. Cīkstoņi daudz strādāja stājā un bieži apmainījās ar atklātiem sitieniem. Mendesem dažas reizes sanāca nogāzt īru parterā, kur viņam pārsita uzaci, taču tas bija par maz, lai uzvarētu.

Otrais raunds atšķirībā no pirmā, gandrīz visu atvēlēto laiku tika pavadīts parterā. Vadošajā pozīcijā atradās Čads, savukārt Konoram atlika strādāt no apakšas, kas netraucēja viņam izdarīt sitienus ar elkoņiem.

Otrā raunda izskaņas fāzē sportisti piecēlās kājās, lai maču turpinātu stājā. Sitienu apmaiņas brīdī Mendess izlaida vairāku sitienu sēriju un tika noguldīts uz ringa dēļiem. Ringa tiesnesis apstādināja cīņu, līdz ar to nodrošinot Konoram Makgregoram uzvaru ar tehnisko nokautu.

Īrs, kura kontā septiņpadsmit uzvaras ar nokautu, kļuva par jauno pagaidu UFC vieglā svara čempionu.

Loulers nosargā UFC pusvidējā svara čempiona jostu

UFC pusvidējā svara čempions amerikānis Robijs Loulers (26-10-0) cīņu šovā „UFC 189” aizvadīja sava pērnā gada decembrī izcīnītā titula pirmo aizstāvības cīņu. Cīņu būrī viņš dūres krustoja ar talantīgo kanādieti Roriju Makdonaldu (18-3-0).

Pirmais raunds aizritēja mierīgā cīņā, bet otrajā sportisti kļuva aktīvāki. Cīkstoņi apmainījās ar vairākiem precīziem sitieniem, ko varēja labi redzēt abu sejās. Makdonalda ģīmetni rotāja daži sasitumi un pušumi, savukārt čempiona seja izskatījās nedaudz labāk.

Trešo piecu minūšu raundu ar spēka pārsvaru uzsāka Loulers, taču raunda izskaņā viņš izlaida Rorija raidīto sitienu ar kāju, kurš pamatīgi satricināja viņu. Kanādietis metās uzbrukumā, lai šajā raundā beigtu cīņu, taču amerikānis „izdzīvoja”. Ceturtajā raundā arī tika izdarīti ļoti daudz sitienu abu atlētu izpildījumā, un raundu varētu vērtēt kā līdzvērtīgu.

Izejot uz piekto raundu, Rorija Makdonalda seja pilnībā bija nosmērēta ar asinīm. Kanādieti raunda sākumā izlaida vēl pāris sitienu un nokrita uz muguras, aizsedzot seju. Ringa tiesnesis apstādināja cīņu. Uzvaru ar tehnisko nokautu izcīnīja Robijs Loulers, nosargājot savu UFC čempiona titulu.

Nr. Uzvarētājs Zaudētājs Metode Raunds Laiks
1. Conor McGregor Chad Mendes TKO (punches) 2 4:57
2. Robbie Lawler Rory MacDonald TKO (punches) 5 1:00
3. Jeremy Stephens Dennis Bermudez TKO (knee; punches) 3 0:32
4. Gunnar Nelson Brandon Thatch submission (rear-naked choke) 1 2:54
5. Thomas Almeida Brad Pickett KO (flying knee) 2 0:29
6. Matt Brown Tim Means submission (guillotine choke) 1 4:44
7. Alex Garcia Mike Swick decision (unanimous) 3 5:00
8. John Howard Cathal Pendred decision (split) 3 5:00
9. Cody Garbrandt Henry Briones decision (unanimous) 3 5:00
10. Louis Smolka Neil Seery decision (unanimous) 3 5:00
11. Cody Pfister Yosdenis Cedeno decision (unanimous) 3 5:00

Izmantotie resursi:Sherdog.com: UFC, Mixed Martial Arts (MMA)...LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties