04.09.2013. 22:25
Maķedonijas basketbola federācija trešdien, 4. septembrī, iesniedza protestu FIBA, pieprasot pārskatīt pirmās spēles iznākumu pret Melnkalni. Maķedonieši strīdīgā situācijā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 80:81. Protests tiks izskatīts pēc Serbijas un Lietuvas spēles.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Maķedonija atradās vadībā ar 78:71. Melnkalnes naturalizētā saspēles vadītāja Tairīsa Raisa lieliskā spēle desmit sekundes pirms finālsvilpes ļāva melnkalniešiem izvirzīties priekšā – 80:81.

Maķedonieši devās pēdējā uzbrukumā. Bo Makalebs metiens bija neprecīzs, taču to centās pielabot Georgijs Čekovskis. Mēģinājuma laikā Milko Bjeļica ieķērās tīkliņā, izkustinot groza konstrukciju. Viens no tiesnešiem uzskatīja, ka grozs jāskaita, taču pēc apspriedes ar kolēģiem atdeva bumbu melnkalniešiem.

Maķedonijas Basketbola federācija pēc spēles nekavējoties iesniedza protestu ar foto un video pierādījumiem, kuros fiksētas cīņas pēdējās sekundes. Protests tiks izskatīts pēc Serbijas un Lietuvas spēles.

Tairīss Raiss, Melnkalnes aizsargs“Beigās mums nedaudz paveicās. Mums jāturas un jāturpina uzvarēt. Tas ir basketbols, te iespējas parādās abām pusēm. Vienu brīdi labāk veicās mums, citās epizodēs viņiem. Ja gribam turpināt uzvarēt, mums jābūt gataviem rītdienas spēlei (pret Latviju).”

Alešs Pipans, Maķedonijas galvenais treneris“Cīņa izvērtās smaga abām komandām. Skaidrs, ka vienības ir spēkos līdzvērtīgas. No otras puses, esam profesionāļi un spēles iznākumu nekavējoties jāaizmirst. Mums jāatgūstas, lai sagatavotos ceturtdienas duelim pret Lietuvu. Zinām, ka nebūs viegli, jo lietuviešiem ir lieliska komanda ar pieredzējušiem spēlētājiem. Gribam cīnīties no sirds un parādīt labāko sniegumu arī rīt, lai pārsteigtu viņus.”

Maķedonijas un Melnkalnes spēles pēdējās sekundesDaugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties