13.11.2014. 13:07
Nacionālās hokeja līgas (NHL) 2015. gada drafta potenciālais pirmais numurs Konors Makdeivids pēc vakardien gūtā rokas savainojuma būs spiests izlaist sešas nedēļas. Tāpat pēc šī incidenta ir apdraudēta viņa dalība Pasaules čempionātā U-20 vecuma grupā.

Vakardien jau ziņojām, ka viens no pēdējo gadu labākajiem jaunajiem spēlētājiem un iespējamais NHL šīs sezonas drafta pirmais numurs Konors Makdeivids savas Ēri “Otters” un Misisogas “Steelheads” spēlē, iesaistījās kautiņā kurā guva rokas lūzumu.Kā vēlāk parādīja izmeklējumi, Makdeivids ir lauzis labās rokas mazo pirkstu, kas viņam liegs spēlēt hokeju nākamās sešas nedēļas.

Visdrīzāk, arī šāds savainojums un nespēlēšana nekādā veidā neietekmēs viņa vietu NHL draftā, taču vieta Kanādas U-20 izlasē gan var tikt zaudēta. Proti, ja viss notiek kā plānots, hokejists nevar spēlēt sešas nedēļas, tas nozīmē, ka uz ledus viņš varēs atgriezties 24. decembrī, savukārt Pasaules čempionāts sākas Kanādas izlasei sākas 26. datumā, ar spēli pret Slovākiju. Savukārt IIHF noteikumi paredz, ka sastāvs uz turnīru ir jānosauc 24 stundas pirms komandas pirmā mača. Ņemot vērā šos apstākļus, var gadīties, ka Makdeivids, ja vien neatlabs ātrāk, var netikt pieteikts čempionātam. Tiesa, Kanādas hokeja federācija jau ir paziņojusi, ka līdz pēdējam brīdim turēs vietu komandas sastāvā priekš Makdeivida, lai, ja viņš būs gatavs spēlēt, varētu hokejistu pieteikt.

Jāpiebilst, ka šīs sezonas 18 mačos Konors Makdeivids, kurš spēlē Ontario hokeja līgā, ir guvis 16 vārtus un atdevis 35 rezultatīvas piespēles, kas kopā dod 51 punktu. Savukārt OHL kopumā (137 mačos) viņš ir izcēlies ar 216 punktiem (69+147).

Interesanti, ka, lai arī Ēri “Otters” komanda zaudēja savu vadošo hokejistu, kas viņu spēlē, protams, atsauksies, nepaliks bez OHL rezultatīvākajiem uzbrucējiem, jo otrs rezultatīvākais spēlētājs ir Dilans Stroms (18 sp. 13+28), bet trešais – Alekss Debrinkats (18 sp. 20+14), kuri arī pārstāv šo pašu komandu. Jāpiebilst, ka Debrinkats ir arī rezultatīvākais debitants. Savukārt TOP-20 rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir vēl viens “Otters” pārstāvis – Niks Betzs (13 sp. 9+13).

Izmantotie resursi:OHL NetworkThe Hockey News: Insight on the NHL and the...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties