03.09.2014. 21:30
Krievijas tenisiste Jekaterina Makarova trešdien pirmo reizi iekļuva "Grand Slam" vienspēļu sacensību pusfinālā, "US Open" ceturtdaļfināla mačā ar 6:4, 6:2 sakaujot pēdējo divu gadu finālisti Viktoriju Azarenku.

Viktorija Azarenka maču sāka labāk par savu pretnieci, tiesa, breiku piektajā geimā ieguva nevis pašas labās spēles, bet gan Jekaterinas Makarovas kļūdu dēļ. Krievijas tenisiste atspēlējās uzreiz, sesto geimu pabeidzot ar diviem lieliskiem "backhand" sitieniem – ar diagonālo iegūta trešā breikbumba geimā, bet ar sitienu pa līniju tā realizēta – 3:3.

Devītajā geimā Azarenkai bija iespēja otro reizi setā izvirzīties vadībā ar breiku, taču Baltkrievijas pirmā rakete netrāpīja no neērtās puses. Nākamo geimu Azarenka pamanījās zaudēt no 40:15 pārsvara! Vikai dažas kļūdas, Makarovai daži labi uzbrukumi – sets beidzās pēc nospēlētiem desmit geimiem. Azarenka ar "forehand" kļūdu sāncensei deva setbumbu. Makarova Azarenkai kājās atsita viņas otro servi, bet Vika bumbiņu nespēja dabūt pāri tīklam – 4:6.

Azarenka iepriekšējā mačā pēc 4:6 zaudēta 1. seta pret Aleksandru Kruniču spēja saņemties, šoreiz viņas spēlē nepieciešamo uzlabojumu nebija. Azarenka 2. seta otrajā geimā atspēlēja četras breikbumbas, divus geimus vēlāk novērsa vēl divas, bet padoties bija spiesta sestajā geimā, kurā viņai kārtējo breikbumbu novērst nebija lemts – skarot tīklu, bumbiņa piezemējās nedaudz aiz sānu līnijas. Azarenka 2. setā spēja uzvarēt tikai minētajos divos geimos, kuros viņa atspēlēja breikbumbas, visā mačā ciešot sakāvi ar 4:6, 2:6.

Makarova pirmo reizi iekļuva "Grand Slam" pusfinālā, šajā līmenī ceturtdaļfināla barjeru pārvarot ar piekto mēģinājumu. Katja savstarpējos mačos pret Azarenku panāca izlīdzinājumu 3-3 un ir uzvarējusi pēdējos divus mačus. Makarovai Ņujorkā pusfināls arī dubultspēlēs, kur viņa spēlē kopā ar Jeļenu Vesņinu.

Azarenka šogad zaudējusi abus "Grand Slam" ceturtdaļfinālus, pirmais neveiksmīgais bija janvārī Melburnā pret Agņešku Radvaņsku. Pirms tam Vikai bija septiņi pēc kārtas uzvarēti "major" ceturtdaļfināli. Nespēja sasniegt "US Open" pusfinālu pagājušā gada finālistei liks pamest ranga Top 20.

Divas no šonedēļ Ņujorkā spēlējošām tenisistēm pirmo reizi iekļuvušas "Grand Slam" pusfinālā. Vakar tas izdevās Šuajai Pungai, kura piektdien sacentīsies ar Karolīnu Vozņacki. Savukārt Makarovas preitniece noskaidrosies šonakt, kad plkst. 2:00 pēdējo divu gadu čempione Serēna Viljamsa lūkos sesto reizi tikpat mačos uzveikt Flāviju Pennetu.