27.01.2017. 00:20

Pieckārtējā pasaules čempione Francija šajā turnīrā vēl nav zaudējusi nevienā spēlē, taču ceturtdaļfinālā grūtu cīņu piedāvāja Zviedrija (33:30). Turnīra sistēma piedāvāja Francijai iespēju pusfinālā satikties ar 2015. gada finālisti Kataru, taču to izjauca Slovēnijas, kas Kataru ceturtdaļfinālā pieveica ar 32:30.

Šodienas spēlē Francija bija milzīga favorīte pret Slovēniju, kas tikai otrreiz PČ vēsturē aizkļuvusi līdz pusfinālam, un francūži jau mača sākumā atrāvās četru vārtu vadībā (6:2). Slovēņi spēja uz mirkli pievilkt līdz minimālam deficītam, taču puslaika beigās dominēja Francija, panākot arī piecu vārtu pārsvaru.

Neskaitot pašu otrā puslaika sākumu, slovēņi vairs tuvāk par četru vārtu atstatumu netika un bija spiesti zaudēt ar 25:31. Ar sešiem vārtiem rezultatīvākais Francijas sastāvā bija Nedims Remilī, kamēr slovēņiem piecus precīzus metienus izdarīja Jure Doleņecs.

Francija PČ finālā iekļuvusi ceturto reizi pēdējos piecos turnīros un iepriekšējās trīs reizēs finālā vienmēr uzvarējusi. Šoreiz Francijai pretim stāsies vai 2003. gada čempione Horvātija, kas Francijai finālspēlē zaudēja savā laukumā 2009. gadā, vai Norvēģija, kas aizvada savu visu laiku labāko čempionātu. Norvēģi turnīru uzsāka vienā grupā ar Franciju, zaudējot 28:31 un paliekot otrajā vietā, bet ceturtdaļfinālā izdevās pieveikt Ungāriju.

Norvēģijas un Horvātijas pusfināls paredzēts piektdien 21:45, bet lielais fināls norisināsies svētdien.

Izmantotie resursi:Schedule live - France Handball 2017