21.09.2013. 23:53
Sestdien pēdējo spēli "EuroBasket 2013" aizvadīja mājiniece Slovēnijas valstsvienība, kas cīņā par piekto vietu ar rezultātu 69:63 apspēlēja Ukrainas izlasi.

Slovēnijas izlase sāka čempionātu ar trim uzvarām un trešo vietu C grupā, bet otrajā kārtā tika uzveikta arī Itālija un Grieķija, ceturtdaļfinālam kvalificējoties kā otrā komanda no F grupas. Ceturtdaļfinālā slovēņiem nāca pretī nākamie finālisti francūži, un tur mājinieku sapnis tikt pie medaļām apstājās. Ukraiņiem viss čempionāts pavadīts galvaspilsētā Ļubļanā. Pirmajā kārtā Maika Fratello veidotā komanda pārsteidza Eiropu, izcīnot četras uzvaras piecos mačos, otrajā kārtā ukraiņi ar Latvijas "palīdzību" tomēr pēdējā brīdī kvalificējās Top8. Ceturtdaļfinālā Ukrainai, kas investējusi lielus līdzekļus izlases veidošanā, neizdevās uzveikt Horvātiju. Gan Slovēnija, gan Ukraina pirms šī vakara spēles jau bija nodrošinājušas vietu Pasaules kausā, tāpēc mačam bija tikai principiāla nozīme.

Šī vakara mačā Ukrainai bija jāiztiek bez sava NBA centra Vjačeslava Kravcova, bet tas netraucēja nākamā "EuroBasket" saimniecei sākt spēli pārliecinoši. Sergijs Gladirs un Kirils Natjažko guva pa sešiem punktiem katrs, ļaujot ukraiņiem pirmo ceturksni noslēgt ar plus septiņi (23:16). Otro ceturksni, uz rezervistu soliņa esot brāļiem Dragičiem, mājinieki sāka ar izrāvienu 11:0, pārņemot vadību (27:23) un liekot Fratello pieprasīt pārtraukumu. Tas nelīdzēja, un slovēņu dominance turpinājās visas ceturtdaļas gaitā. Seši punkti pēc kārtas puslaika izskaņā ļāva ukraiņiem pietuvoties - 36:40.

Pēc lielā pārtraukuma slovēņi apgriezienus nemazināja, ukraiņu uzbrukums iestrēga, un mājinieki arvien tuvojās piektajai vietai. Pārsvars turējās aptuveni desmit punktu robežās. Vairākkārt ukraiņi pietuvojās līdz divu precīzu trīspunktnieku attālumam, taču mājinieki allaž atspēlējās. Spēles beigu rezultāts - 69:63.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija NBA spīdeklis Gorans Dragičs, kuram 19 punkti, kā arī septiņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Pa deviņiem punktiem sameta Edo Muričs, Jaka Blažičs un Bostjans Nahbars. Ukrainas labā Ihors Zaicevs un amerikānis Jūdžins Džeters guva pa 12 punktiem, otrajam arī piecas bumbas un četras piespēles.

Slovēnija - Ukraina 69:63 (16:23, 24:13, 14:8, 15:19)Slovēnija: G.Dragičs 19, Muričs 9, Blažičs, 9, Nahbars 9, Vidmars 8, Z.Dragičs 6, Begičs 4, Balažičs, 3, Slokars 2, Lakovičs, Joksimovičs, Lorbeks.Ukraina: Džeters 12, Zaicevs 12, Ļipovijs 10, Narjažko 9, Gladirs 6, Mišuļa 4, Pustuzonovs 3, Kornijenko 3, Pustovijs 2, Gļebovs 2.

Slovēnijai piektā vieta ir visu laiku otrais labākais sasniegums izlases vēsturē. Labākais ir ceturtā vieta, kas izcīnīta Eiropas čempionātā pirms četriem gadiem Polijā. Ukrainai sestā vieta ir vēsturisks panākums, iepriekš labākais sasniegums bija 1997. gadā izcīnītā 13. pozīcija. Ukraina nākamgad pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa izcīņu.