16.01.2015. 00:39
Ceturtdienas vakarā Lusailas arēnā Katarā ar mājinieku katariešu uzvaru pār brazīliešiem ar rezultātu 28:23 startēja 24.pasaules čempionāts handbolā.

Katara, kura pasaules čempionātā startē piekto reizi, visaugstāk bijusi debijas reizē 2003.gadā, kad izcīnīja 16.vietu. Tomēr pašmāju čempionātā katariešiem tiek prognozēta augsta vieta un pavisam noteikti – augstākā, kāda līdz šim bijusi. Brazīlijai savukārt šis ir jau 12.čempionāts (pēdējie desmit – pēc kārtas) un augstākā vieta izcīnīta iepriekšējā turnīrā (13.).

Pēc diviem Hasaba un vieniem Benali vārtiem, kā arī naturalizētā Danjela Sariča teicamā snieguma vārtiem Katara mača sākumā izvirzījās vadībā ar 3:0. Vēlāk Brazīlija pietuvojās līdz minimumam (4:3), taču viņu nespēja nosegt Hasabu ļāva mājiniekiem atkal atrauties un panākt 8:3. Tas gan nebija lielākais katariešu pārsvars puslaikā - 21.minūtē pēc Markoviča gūtajiem vārtiem rezultāts kļuva 13:6, bet puslaika izskaņā Brazīlijai izdevās nedaudz pietuvoties – 15:12.

Otrajā puslaikā katariešu pārsvaru turējās 2-4 vārtu robežās, bet nepilnas desmit minūtes līdz beigām Brazīlija pietuvojās līdz minimumam (21:20) un šķita, ka brazīliešiem izdosies salauzt mājiniekus vai vismaz nodrošināt saspringtu mača izskaņu. Taču Sariča izcilais sniegums vārtos un vēl divu citu naturalizēto spēlētāju Memiseviča un Markoviča spēle uzbrukumā šo scenāriju izslēdza. Kataras uzvara turnīra atklāšanas spēlē ar 28:23.

Kataras izlasei pa sešiem vārtiem guva Žarko Markovičs un Mahmuds Hasabs Alla, bet vārtos teicams bija Saričs, tiekot galā ar 47% metienu (20/43). Brazīlijai sešus vārtus guva Fabio Čiufa.

Apmeklējums atklāšanas spēlei, kurā piedalījās mājiniece, gan bija pārsteidzoši niecīgs - Lusailas arēnā, kurā ir 15 300 skatītāju vietu, maču vēroja vien daži tūkstoši līdzjutēju, lai gan oficiālajā protokolā norādīti vairāk nekā 11 000...

Piektdien pasaules čempionāts uzņems pilnus apgriezienus – trijās arēnās tiks aizvadītas 11 spēles. Startu čempionātā uzsāks arī Latvijas handbola skolas audzēkņa Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islande, kam pirmajā spēlē pretiniekos Zviedrija.

Oficiālās pasaules čempionāta TV tiešraides var vērot čempionāta mājaslapā.

A apakšgrupa: Spānija, Slovēnija, Katara, Baltkrievija, Brazīlija, Čīle.B apakšgrupa: Horvātija, Bosnija un Hercegovina, Maķedonija, Austrija, Tunisija, Irāna.C apakšgrupa: Francija, Zviedrija, Alžīrija, Čehija, Ēģipte, Islande.D apakšgrupa: Dānija, Polija, Krievija, Argentīna, Saūda Arābija, Vācija.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulas

Izmantotie resursi:Handball World Championship 2015 in QatarLatvijas Handbola federācija - Handball.lv