21.07.2014. 01:30
Hamburgas "ATP World Tour 500" turnīrs svētdien beidzās ar Argentīnas tenisista Leonardo Maijera triumfu. Viņš finālā ar 6:7(3), 6:1, 7:6(4) pārspēja sacensību pirmo numuru Daivdu Fereru un izcīnīja karjeras pirmo ATP vienspēļu titulu. Nedēļas otrais fināls notika Bogotā, kur karjeras otro titulu ieguva Bernards Tomiks. Viņš finālā ar 7:6(5), 3:6, 7:6(4) apspēlēja pagājušā gada čempionu Ivo Karloviču.

Tikai otro reizi spēlējot ATP finālā (pirmā reize 500. sērijas finālā), Leonardo Maijers maču sāka ļoti labi, jau pašā cīņas ievadā ar agresīvu spēli uzbrukumā nopelnot breiku. Argentīnas tenisists breika pārsvaru 1. setā nespēja nosargāt divreiz. Otrajā gadījumā pārsvars zaudēts ar dubultkļūdu.

Fināla ievadā neesot īsti gatavs pretinieka piedāvātajam tempam, Davids Ferers arvien labāk iespēlējās un, setā atspēlējoties kopumā trīs reizes, guva uzvaru taibreikā. Maijers taibreiku sāka ar lieliski "bekhendu" pa līniju un pēc pirmajiem diviem punktiem bija vadībā ar 2:0. Ferers uzvarēja četras izspēles pēc kārtas, pārsvaru neatdodot – 7:6(3).

Neskatoties uz lielu nepiespiesto kļūdu skaitu, Maijers palika uzticīgs ļoti agresīvam tenisam. Tieši ar tādu spēli viņš arī 2. setā izvirzījās vadībā ar breiku. Ferers piektajā geimā palaida garām trīs breikbumbas (trīs pēc kārtas 0:40 situācijā) un nokļuva iedzinējos ar 1:4. Davids turpināja spēlēt ļoti slikti un sestajā geimā savu servi ar kļūdām zaudēja no 40:15 pārsvara. 2. sets tūlīt bija galā ar loģisku Maijera uzvaru – 6:1.

Lielisku tenisu spēlējošais Maijers arī 3. setā izvirzījās vadībā ar breiku. Leo ne tikai teicami servēja un uzbruka ar "forehand", bet Fereru regulāri ievainoja arī ar "bekhendu". Servējot par uzvaru mačā, Maijeram notrīcēja roka un viņš pie rezultāta 5:4 nenoturēja servi. Ferers tika līdz breikbumbai, Maijers tās izspēlē izsita autā ar "forehand".

Maijers spēja saņemties pēc misēkļa un mača turpinājumā atkal spēlēja labi, nopelnot uzvaru. Titula ieguvējs noskaidrojās taibreikā. Maijers izvirzījās vadībā ar 3:0, bet minibreiku atdeva ar dubultkļūdu. Ferers pie 3:5 vienkāršā situācijā no neliela attāluma iesita tīklā un vairāk iespēju atspēlēties nesaņēma. Maijers maču pabeidza ar divām labām servēm, otrajā gadījumā pievienojot klāt arī neatvairāmu "forehand" sitienu – 6:7(3), 6:1, 7:6(4). Maijeram karjeras pirmā Top 10 uzvara (1-16)!

Ferers Hamburgā sākotnēji nebija plānojis spēlēt, taču paņēma "wild card" un šeit viesojās pirmo reizi kopš 2009. gada. Tieši togad viņš sasniedza savu iepriekšējo labāko rezultātu Hamburgā, tiekot līdz pusfinālam. Spānijas otrais numurs šodien cieta astoto zaudējumu pēdējos deviņos finālos (bilance finālos: 21-23). Davids līdz uzvarai februārī Buenosairesā bija zaudējis septiņus finālus pēc kārtas.

Maijers februārī Čīlē savā pirmajā ATP finālā zaudēja Fabio Foņīni, bet šodien argentīnietim izdevās kļūt par čempionu. Maijers ir ceturtais tenisists, kurš šogad izcīnījis karjeras pirmo ATP vienspēļu titulu. Pārējie trīs ir Federiko Delbonis (Saunpaulu) un Roberto Bautista Aguts (Hertogenboša) un Pablo Kuevass (Bostāde). Ranga 46. vietā esošais Maijers ir rangā zemākais tenisists, kuram izdevies uzvarēt "ATP World Tour 500" turnīrā kopš 2011. gada. Togad Vašingtonā par čempionu kļuva 54. vietā bijušais Radeks Štepāneks.

Spēle Rezultāts
Leonardo Mayer – (1) David Ferrer 6:7(3) 6:1 7:6(4)
(1) David Ferrer – (16) Andreas Seppi 6:3 3:6 6:3
Lukas Rosol – (3) Tommy Robredo 7:5 7:6(6)
Tobias Kamke – (4) Alexandr Dolgopolov 7:5 2:6 7:5
(7) Philipp Kohlschreiber – (12) Gilles Simon 7:5 6:3
Alexander Zverev – (11) Santiago Giraldo 6:4 7:6(6)
Pablo Andujar – Dustin Brown 6:1 6:2
Dusan Lajovic – Filip Krajinovic 3:1 izst. (vēdera vīruss)
Dominic Thiem – (8) Marcel Granollers 2:6 6:3 7:5
Dustin Brown – (9) Fernando Verdasco 4:6 6:2 7:6(8)
Leonardo Mayer – (10) Guillermo Garcia-Lopez 7:6(1) 7:6(3)
(11) Santiago Giraldo – Benoit Paire 7:6(6) 6:2
(12) Gilles Simon – Martin Klizan Uzvara bez cīņas
Tobias Kamke – (13) Federico Delbonis 6:3 6:4
Lukas Rosol – (14) Joao Sousa 6:2 6:4
Dusan Lajovic – (15) Carlos Berlocq 6:3 6:4
(16) Andreas Seppi – Juan Monaco 1:6 6:0 7:6(3)
Juan Monaco – Pere Riba 6:3 6:1
Benoit Paire – Andrey Golubev 1:6 6:1 7:6(4)
Lukas Rosol – Julian Reister 6:4 2:1 izst. (potīte)
Dominic Thiem – Jiri Vesely 7:5 6:0
Alexander Zverev – Robin Haase 6:0 6:2

Piezīme: ar 6. numuru bija izlikts Roberto Bautista Aguts, taču spānis turnīrā nepiedalījās vēdera problēmu dēļ.

2005. Rodžers Federers Šveice

Turnīram līdz 2008. gadam bija "Masters Series" statuss.

Bogotā ar pirmo numuru bija izlikts Rišārs Gaskē, kurš ceturtdaļfinālā samērā sensacionāli zaudēja 33 gadus vecajam Dominikānas tenisistam Viktoram Estreljam Burgosam – 3:6, 4:6. Ranga 92. numurs, pateicoties šai uzvarai, pirmo reizi karjerā tika līdz ATP pusfinālam. Viņš līdz šai nedēļai ne reizi pat nebija spēlējis ceturtdaļfinālā! Estrelja Burgoss cīņā par iekļūšanu finālā ļoti sīvā mačā trīs taibreikos piekāpās Bernardam Tomikam.

Austrālijas tenisistam pēc tam izdevās uzvarēt arī finālā, ar 7:6(5), 3:6, 7:6(4) apspēlējot pagājušā gada čempionu Ivo Karloviču, kurš pērnā gada vasarā uzvarēja sacensību debijas gadā. Karloviča uzvara toreiz bija īpaša ar to, ka viņš par čempionu kļuva tikai otrajā turnīrā pēc nopietnas slimības. Horvātu milzis pirms gada ceļā uz titulu savu servi nezaudēja ne reizi, bet šogad tika nobreikots tikai vienreiz. Pie tam tas notika pusfinālā pret Radeku Štepāneku, bet finālā viņam sāpīgs zaudējums, savu servi noturot visas 17 reizes.

Karlovičs šodien vienīgo breiku ieguva 2. seta astotajā geimā, pirms kura Bērnijs zaudēja koncentrēšanos – viņam pirms tam bija problēmas ar kāju. Tomiks abos taibreikos uzvarēja, pateicoties labākai spēlei uzņemšanā un arī pretinieka kļūdām. Karlovičs 3. setā pie rezultāta 5:6 atspēlēja divas mačbumbas. Pirmo viņš novērsa ar eisu, bet otro atspēlēt palīdzēja Tomiks, kurš pamatīgi izsita autā, izpildot "smešu", kad Karlovičs bija apjucis pie tīkla. Karlovičs mača izskaņā uzkrītoši bieži kļūdījās pie tīkla. Taibreikā viņš tieši tādā veidā zaudēja trīs punktus ar servi. Tomiks par kļūdām sodīja, Karlovičam ar 39 eisiem uzvarai bija par maz.

Tomiks uzvarējis visus trīs mačus pret Karloviču. Abas iepriekšējās uzvaras bija pagājušā gada izskaņā – vispirms trīs setos Bangkokā, bet pēc tam divos taibreikos Parīzes "Masters 1000" kvalifikācijā. Tomikam šodien bija trešais fināls, pirmo reizi titula mačā piedaloties ārpus Austrālijas. Abi iepriekšējie fināli viņam bija Sidnejā. 2013. gadā tur apspēlēts Kevins Andersons, bet šogad zaudēts Huanam Martinam Del Potro. Tomiks ir trešais tenisists, kurš šogad uzvarējis turnīrā, to sākot ārpus ranga pirmā simtnieka – Tomikam 124. vieta. Gan Martins Kližans Minhenē, gan Pablo Kuevass Bostādē uzvarēja, esot 111. vietā. Karlovičam šogad finālos bēdīga 0-4 bilance.

Bernard Tomic – (2) Ivo Karlovic 7:6(5) 3:6 7:6(4)
(2) Ivo Karlovic – (4) Radek Stepanek 6:4 3:6 6:4
Bernard Tomic – (8) Victor Estrella Burgos 7:6(2) 6:7(5) 7:6(5)
(8) Victor Estrella Burgos – (1) Richard Gasquet 6:3 6:4
(2) Ivo Karlovic – Jimmy Wang 6:3 7:6(6)
Bernard Tomic – (3) Vasek Pospisil 6:4 6:4
(4) Radek Stepanek – (6) Alejandro Gonzalez 6:4 6:4
(1) Richard Gasquet – Samuel Groth 7:6(3) 7:6(5)
(2) Ivo Karlovic – Dudi Sela 7:6(8) 7:6(5)